BERICHTEN CONGRES NVG TE BREDA Namens het bestuur van de NVG heb ik het genoegen U uit te nodigen tot het bijwonen van een tweedaags congres op 9 en 10 november 1972 in het congrescentrum „het Turfschip", Chasséveld te Breda. Als thema van het congres is gekozen: Onderwijs en onderzoek in de geodesie. De bedoeling is: a. Beknopt praktisch gerichte informatie te verschaffen over de Wet universitaire be- stuurshervorming en het ontwerp Wet her structurering wetenschappelijk onderwijs, en hun gevolgen voor het geodetisch hoger onderwijs. b. De deelnemers een overzicht te geven van de plannen, die bestaan ten aanzien van de her vorming van de opleiding tot geodetisch in genieur, en die plannen, voorzover ze dan gestalte hebben gekregen, ter discussie te stellen. c. Bij de discussie over het onderwijs mede de stand van zaken, mogelijkheden en wense lijkheden met betrekking tot hoger, middel baar en eventueel lager technisch onderwijs, ter sprake te brengen. d. Enige als voorbeeld gekozen aspecten van wetenschappelijk onderzoek op geodetisch gebied te belichten. Het programma luidt als volgt: De organisatie van het congres is in handen van de heren ir. D. van der Wulp, ir. J. V. A. Pollen en H. A. M. van Roermund. Zij hebben voor de dames het volgende pro gramma voorbereid: Ter informatie nog het volgende: Het dagprogramma op 9 november eindigt om streeks 16.45 uur. Een ieder heeft dan ruim een half uur de gelegenheid zich te verkleden. Daartoe is kleedruimte gereserveerd in het Turfschip. Deelname aan het congres is ook mogelijk voor leden van de bij de stichting NGL aangesloten verenigingen. Inschrijvingskaarten zijn te verkrijgen bij ir. J. Polman, p.a. Waltersingel 1, Apeldoorn. Uw belangstelling voor dit congres wordt zeer op prijs gesteld. Ir. J. Polman, secretaris. 255 9 november 11.30 Aankomst der congressisten met hun dames in het „Turfschip". 12.00 Welkomstwoord door ir. W. Merkx, burge meester van Breda. 12.30 Gemeenschappelijke lunch. 14.00 lr. 'J. E. Alberda: Informatie Wet universitaire bestuurshervorming en ontwerp Wet herstruc- tuering W.O. 14.30 Ir. L. Aardoom: Hoofdlijnen van het nieuwe studieprogramma geodesie. 15.15 Pauze. 15.30 Discussie voordracht Aardoom. 16.00 Ir. H. A. L. Dekker: Hoger, middelbaar en lager technisch onderwijs. 16.45 Sluiting wetenschappelijk gedeelte eerste dag. 17.30 Bowlingwedstrijden in het nabij het Turfschip gelegen restaurant „Bowling". Tijdens deze wedstrijden kan een apéritief worden gedron- dronken. 19.30 Diner-dansant. 10 november 10.00 Prof. mr. P. de Haan: Onderwijs en onderzoek in para-geodetische vakken. 10.30 Pauze. 10.50 Prof. ir. W. Baarda: Ontwikkelingen in de puntsbepaling en de mathematische geodesie. 11.40 Ir. J. van Mierlo: Praktijkvoorbeelden punts bepaling. 12.30 Koffietafel. 14.00 Dr. Ir. M. J. M. Bogaerts: Onderzoek betref fende instrumenten. 14.45 Pauze. 15.00 Forumdiscussie. 16.00 Sluiting van het congres. 9 november 14.00 Vertrek te voet vanaf het Turfschip voor een wandeling langs de „historische kilometer". 16.45 Terugkomst bij het Turfschip. 10 november 10.00 Vertrek per bus vanaf het Turfschip voor een bezoek aan het klooster Catharinadal. 12.30 Koffietafel in het klooster. 14.00 Bustocht door mooie delen van de Baronie, afgewisseld met een wandeling in Baarle- Nassau. 16.45 Aankomst bij het Turfschip.

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 19