Kadastraal Recht Het „Besluit kadastraal recht" is met ingang van 1 januari 1973 gewijzigd. Hieronder volgt een volledige opgave van de thans geldende tarieven van het kadastraal recht. 34 Afdeling 1 Verrichtingen door de bewaring van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen Artikel 1 1. Voor de overschrijving van een stuk niet zijnde een proces-verbaal van beslag of een losse tekening waarvan de over schrijving een vereiste is voor het ontstaan van het beoogde rechtsgevolg is verschul digd 32,50 Vermeerderd per rechtverkrijgende geza menlijke rechtverkrijgenden op eenzelfde zaak als één rechtverkrijgende gerekend: indien deze een appartementsrecht verkrijgt, een recht op schepen, op luchtvaartuigen, op uitsluitend gehele kadastrale percelen dan wel op een in de kadastrale legger ten name van een mederechthebbende staand gedeelte van een kadastraal perceel, met 13,00 indien deze een recht van erfdienstbaarheid verkrijgt met 6,50 in andere gevallen met 65,00 2. Voor de overschrijving van een losse te kening is verschuldigd 6,50 3. Voor de overschrijving van ieder ander stuk waaronder begrepen stukken inhou dende een verbetering of aanvulling van een eerder overgeschreven stuk is verschul digd 19,50 4. Geen recht is verschuldigd voor de over schrijving van op schepen of luchtvaartuigen betrekking hebbende stukken, waarvan de overschrijving niet geschiedt op de wijze, als is bepaald in de wet van 28 februari 1947 (Stb. H. 66). Artikel 2 1. Voor de inschrijving van een stuk is ver schuldigd: ingeval de inschrijving wordt genomen voor een hoofdsom van minder dan 35.000,32,50 van 35.000,— tot 100.000,— 75,50 van 100.000,— tot 150.000,—108,00 van 150.000,en meer 140,50 2. Voor de inschrijving van een stuk inhou dende een verbetering of aanvulling van een eerder ingeschreven stuk is verschuldigd 19,50 Artikel 3 1. De gehele doorhaling van een hypothe caire inschrijving of van een overschrijving van een proces-verbaal van beslag geschiedt kosteloos. 2. Voor een gedeeltelijke doorhaling van een hypothecaire inschrijving of overschrij ving van een proces-verbaal van beslag is verschuldigd 13,00 Artikel 4 1. Voor het stellen van een aantekening bij een overschrijving of inschrijving, niet zijnde een aantekening van een gehele of gedeelte lijke doorhaling, is verschuldigd 6,50 2. Voor de doorhaling van een aantekening of een inschrijving van rechten in het alge meen register dienende voor de toeboekstel- ling van schepen en luchtvaartuigen is ver schuldigd 6,50 Artikel 5 1. Verschuldigd is voor het verlenen van inzage van: a. het dagregister: per post 3,80 b. het register van inschrijving: per ingeschreven stuk 3,80 c. het register van overschrijving: per overgeschreven stuk 3,80 d. een borderel van inschrijving, een akte inhoudende toestemming of machtiging tot doorhaling van een hypothecaire inschrij ving, stukken betreffende aantekeningen in het register van inschrijving en overschrij ving, appartementstekeningen en andere losse tekeningen: per stuk en per tekening, ongeacht het aantal bladen waaruit deze bestaat 3,80 e. het algemeen register dienende voor de teboekstelling van schepen: per kaart of per negatieve mededeling 3,80 f. het algemeen register dienende voor de teboekstelling van luchtvaartuigen: per kaart of per negatieve mededeling 3,80 g. het algemeen register: per vak of per negatieve mededeling 3,80 h. het register houdende verwijzing van de perceelnummers naar de inschrijvingen en beslagen: per perceel percelen met dezelfde te naamstelling voor één perceel gerekend -3,80 i. het losbladig register van zakelijke rech ten: per perceel of per negatieve mededeling percelen met dezelfde tenaamstelling voor één perceel gerekend 3,80 j. de algemene naamwijzer op kaartsysteem: per kaart of per negatieve mededeling 3,80 k. het register, houdende verwijzing van de perceelnummers naar de plans en naar de artikelen van de perceelsgewijze kadastrale legger waarop zij voorkomen: per perceel percelen met dezelfde te naamstelling voor één perceel gerekend - 3,80 1. de kadastrale legger: per artikel of per negatieve mededeling 3,80 m. het netteplan: per netteplan, daaronder begrepen de hulp- kaarten die in de plaats treden van dit plan 3,80 2. voor het mondeling verstrekken van in lichtingen uit de in het vorige lid genoemde stukken is het recht van inzage verschuldigd, met dien verstande dat, ingeval deze inlich tingen telefonisch worden verstrekt, boven dien per gesprek is verschuldigd 3,80

(NGT) Geodesia | 1973 | | pagina 14