(°)©[?0©[}dG@dïi wam oaOG teG 25-JARIG BESTAAN VVL Zoals de voorzitter van het NGL in zijn „Van de voorzitter" ter gelegenheid van de jaarwis seling memoreerde, heeft in het afgelopen jaar de Vereniging van Landmeetkundigen haar 25- jarig bestaan gevierd. Op 1 november jl. was het een kwart eeuw geleden dat deze vereniging te Amsterdam werd opgericht. De herdenking van dit feit was voor het bestuur aanleiding om aan de jaarlijkse algemene ledenvergadering een extra feestelijk cachet te geven. Op 19 september vond deze bijeenkomst te Rotterdam plaats. Terwijl tijdens de morgen uren de heren het zakelijke gedeelte afwerkten, werden de dames „de stad ingestuurd", om in een voor de meeste van hen vreemde omgeving te gaan winkelen, hetgeen mede dank zij het fraaie weer een duidelijk succes is geworden. De jaarvergadering had een vlot verloop; in over eenstemming met de desbetreffende bestuurs voorstellen werden ing. J. H. Mombarg en Th. G. E. Pickhard in het bestuur opgenomen, waar zij de plaatsen zullen innemen die door ing. W. de Ruiter en T. N. Verwey voor hen zullen wor den ingeruimd; laatstgenoemden werd door de voorzitter de dank van de vereniging overge bracht voor het vele werk dat zij in het belang van de vereniging hebben verzet. Na de gemeenschappelijke lunch in het sfeer volle restaurant „La Bonne Auberge" scheepte het gezelschap zich in op een van de fraaie salonboten van de rederij Tieleman, waarmee een ruim drie uur durende rondvaart werd gemaakt door het Rotterdamse havengebied. Onnodig te zeggen, dat deze tocht bij het mooie najaarsweer van deze namiddag uitstekend is geslaagd. Na de verkoeling op het water was het binnen goed toeven en teruggekeerd in het restaurant „La Bonne Auberge" schaarde het gezelschap zich om de tafel voor het nuttigen van een feestdiner, waaraan koks en bedienend perso neel hun beste krachten bleken te hebben gewijd. Tijdens het diner is o.a. het woord ge voerd door collega Ten Kroode, die in een geestige speech iets van de sfeer onder woorden bracht waarin 25 jaar geleden een kleine groep belangstellenden tot oprichting van onze vere niging heeft besloten. Het moet de initiatiefne mers voldoening geven deze kleine groep te hebben zien uitgroeien tot een bloeiende vere niging van ruim vierhonderd leden, die zelf en in samenwerking met andere verenigingen een breed scala van activiteiten heeft kunnen ont wikkelen. Ing. van den Berg, penningmeester van het NGL, bracht in een met humor doorspekte toespraak de gelukwensen over van het bestuur van het NGL. Omdat de voorzitter door ziekte verhinderd was op deze dag aanwezig te zijn, was het de 2e voorzitter ing. B. M. de Bruin beter bekend als de voorzitter van het NGL die deze dag op de van hem bekende, voortreffelijke wijze heeft geleid waarvoor hem tijdens de laatste gangen van het diner door een van de aanwezigen dank werd gezegd. Bestuur en leden kunnen terugzien op een waardige en feestelijke herdenking van het 25- jarig bestaan van de vereniging. J.v. E. 37 a. een reproduktie: op documentpapier per dm2 0,40 met een minimum per reproduktie van 14,00 op halftoonpapier per dm2 0,80 met een minimum per reproduktie van 24,00 op film per dm2 1,60 met een minimum per reproduktie van f 60,00 op graveerfolie met hooggevoelige laag per dm2 3,50 met een minimum per reproduktie van 130,00 b. een reproduktie in de vorm van lichtdruk: op papier van 110 gram/m2 of van 210 gram/m2 per dm2 0,30 op transparant papier per dm2 0,40 met voor beide soorten lichtdrukken een minimum per lichtdruk van 0,40 c. een reproduktie van een origineel op transparante drager: op transparante folio per dm2 1,70 met een minimum per reproduktie van 60,00 op diazograveerfolie per dm2 2,40 met een minimum per reproduktie van 70,00 2. Worden reprodukties vervaardigd van een kadas traal stuk, dan is behoudens het recht vermeld in het vorige lid, verschuldigd een recht van 3,80, onge acht het aantal reprodukties. 3. Van een gedeelte van en filmplan wordt geen reproduktie verstrekt in de vorm van een lichtdruk. 4. Indien een kaart moet worden samengesteld uit verschillende reprodukties, is voor uitknippen, aan elkaar plakken en bijwerken voor elk daaraan besteed uur verschuldigd 18,50, waarbij gedeelten van een uur voor een vol uur worden gerekend. 5. Indien voor het vervaardigen van een reproduktie eerst een negatieve reproduktie moet worden gemaakt, wordt deze eveneens in rekening gebracht. 6. Bij de vaststelling van de oppervlakte van een reproduktie wordt een gedeelte van een dm2 gerekend voor een hele.

(NGT) Geodesia | 1973 | | pagina 17