BRUNSVIGA Dienst, Delft en Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, Delft. 4. het nationale Rapport, door prof. ir. A. J. van der Weele samengesteld. 5. de rapporten die op verzoek van Commissie IV in Ottawa gepresenteerd werden en waar van het grootste deel der kosten ten laste van de vereniging kwam. 6. de leiding van Commissie IV in handen van prof. ir. A. J. v. d. Weele en prof. dr. H. G. Jerie, geassisteerd door een steungroep. Dat hun inspanningen succesvol zijn geweest blijkt wel uit het feit, dat de drukst bezochte voordrachten tijdens het congres onderwer pen betrof die door Commissie IV op de agenda waren geplaatst. Om dit alles in goede banen te leiden heeft het bestuur op 5 mei 1972 een bestuursverga dering gehouden over de onderwerpen zoals vermeld. Op voordracht van de vereniging is prof. ir. A. J. van der Weele gekozen in de Council van het ISP. Tot slot dient nog vermeld te worden dat op 12 oktober het bestuur de directeuren van de OEEPE ontvingen; zij waren toen in Enschede ter vergadering bijeen. Ir. H. J. G. L. Aalders, secretaris EEG-TOEWIJZINGEN STRUCTUURPROJECTEN 1971 Uit de middelen, die voor financiering van structuurprojecten in het jaar 1971 beschikbaar zijn in het Europese Oriëntatie- en Garantie fonds voor de Landbouw, afdeling Oriëntatie, heeft de Europese Commissie besloten in een derde, tevens laatste serie, aan dertien projecten een toewijzing te verstrekken. Hieronder zijn de volgende ruilverkavelingen: „De Veenpol- ders" (F.) 4.536.319,„Heiligenberger beek" (Utr.) 1.005.448,—; „Het Grootslag" (N.H.) 3.977.519,en „Korendijk-Striene- monde (Z.H.) 3.412.390,—. Met een totaal bijstandsbedrag van 57 min heeft ons land bijna 8% van de voor het jaar 1971 beschikbare middelen (ad 724 min) verworven. COMMISSIE HERINRICHTINGSWET Bij beschikking van de minister van landbouw en visserij, drs. J. Boersma, is een Commissie Herinrichtingswet Oost Groningen en de Gro nings-Drentse Veenkoloniën ingesteld. Deze commissie heeft tot taak, voorstellen uit te wer ken voor de herinrichting van genoemde gebie den „met inachtneming van het dienaangaande in de Nota Noorden des Lands 1972 gestelde". In de Commissie zijn vertegenwoordigd behalve de colleges van Gedeputeerde Staten van de beide provincies, de meest betrokken ministe ries (landbouw en visserij, volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, economische zaken, cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk, ver keer en waterstaat, financiën en justitie). De commissie staat onder voorzitterschap van ir. J. M. Koopman, directeur van de Cultuurtech nische Dienst. Zoals bekend, heeft in de in september van het vorige jaar aan de Staten-Generaal aangeboden Nota Noorden des Lands de regering tot uit drukking gebracht, dat voor een goede uitvoe ring van de plannen ter verbetering in het be treffende gebied van infra-structuur, woon- en leefklimaat en sociaal-economische structuur, een bijzondere wet noodzakelijk is. In grote lijnen zal de wet enerzijds voorzienin gen inhouden voor verbeteringen van de land bouwkundige structuur van het gebied en anderzijds zal die wet de mogelijkheden moeten bieden om te beschikken over de nodige grond voor infra-structurele voorzieningen, on der andere ten behoeve van de recreatie, het landschap, wegen en waterlopen, in samenhang met de reconstructie van dorpskernen. Het herinrichtingsgebied beslaat de in de Streekraad Oost Groningen samenwerkende 17 gemeenten alsmede het aansluitende veenkoloniale Gro nings-Drentse grensgebied. Uitgangspunt voor de herinrichting van het onderhavige gebied is het interimrapport van de Reconstructie commissie Veenkoloniën, alsmede de overige voor het gebied bestaande plannen, met name de structuurschets Oost Groningen, opge steld door de Provinciale Planologische Dienst; het landschapsplan Oost Groningen, aan vaard door de Streekraad Oost Groningen en door Gedeputeerde Staten; Einfach- u. Doppel-Rechenmaschinen F. H. FLASDIECK 39 bis zu 21 Stellen, auch z.B. Modell 18 RKW (mit 18 Stellen und .tekenknop') fabrikneuwertig, Lieferung m mit 1 Jahr Garantie, per Auto sofort lieferbar D 56 WUPPERTAL 2 (BARMEN) FUTTERSTR. 17 - TEL. 0949/2121/55 55 54 Korrespondenz in hollandisch

(NGT) Geodesia | 1973 | | pagina 19