fe@tro©ft]G©[n] wam @m rnoG Oq@G m®0 REGIONAAL CONGRES ZEELAND— WEST-BRABANT Hierbij delen wij u mee dat het 15e congres van het Nederlands Genootschap voor Landmeet kunde voor de regio zuid-west Nederland ge houden zal worden op woensdag 11 april 1973 in de Prins van Oranje, Nieuwstraat 20 te Goes. Programma: 9.15-10.00: Ontvangst waarbij een kop koffie wordt aangeboden. 10.00: Opening door ing. B. M. de Bruin, namens de stichting NGL. 10.10: Lezing betreffende de leidingstraat Per- nis-Klundert-België-Zeeland. Ir. T. A. Bierman behandelt de algemene en technische aspecten van deze leidingstraat. Ir. L. A. Koen behandelt de landmeetkundige werkzaamheden t.b.v. deze leidingstraat. 12.00-14.15: Lunchpauze. In deze pauze zal een expositie en demonstratie van landmeetkun dige instrumenten, computers en reproductie- apparaten gegeven worden door de Firma's Ha gen, Ahrend, Siewers en Niesel, Rank Xerox en Olivetti. Wij vragen uw belangstelling voor deze expositie. 14.15: Lezing door ir. G. H. te Kronnie van het Ingenieursbureau te Kronnie en Volkers met als één van de onderwerpen: Het voorko men van grove fouten bij grote waterbouwkun dige werken. 15.00: Theepauze. 15.15: Voortzetting van de lezing van ir. G. H. te Kronnie. 16.15: Sluiting van het congres. Aanmelding tot het bijwonen van dit congres kan geschieden door middel van overschrijving van 3,op postrekening 1737423 t.n.v. P. A. M. Giesbertz te Middelburg of door aan melding bij de commissie van voorbereiding. Te vens kan men deelnemen aan de gemeenschap pelijke lunch, kosten 6,(tegelijkertijd over te maken op voornoemde postrekening). Aan melding dient in verband met de organisatie in principe te geschieden voor 1 april 1973. Wij verzoeken u tijdig aanwezig te zijn. Parkeer ruimte is aanwezig op de nabijgelegen Beesten markt of het Raveleijn de Groene Jager achter de Prins van Oranje. De commissie van Voorbereiding: P. A. M. Giesbertz, tel. (01180) 7134. Ing. Wde Ruiter, tel. (01100) 8237. J. J. Oosterwegel, tel. (01100) 7391. Ing. L. Heijboer, tel. (01100) 6023. RAYONBIJEENKOMST ZUID-HOLLAND Mede namens de rayon-commissaris van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie kondigen wij hiermede aan onze voorjaarsbijeenkomst, te houden op: woensdag 26 april a.s. te Rotter dam, in de kantinezaal van het Stadstimmerhuis, Veemarkt 2 (ingang Hugo de Grootstraat). Aanvang 8 uur. De inleider voor deze avond is ing. P. J. Ashouwer te Apeldoorn over het onderwerp: Enkele facetten van het gemeentelijk landmeet kundig werk in de regio oost-Veluwe. De heer Ashouwer is chef van de landmeetkun dige afdeling van Gemeentewerken in Apel doorn. Gedurende meer dan 20 jaren is hij verbonden aan deze afdeling, aan de opbouw en groei waaraan hij zijn krachten heeft gewijd, tegelijkertijd een betekenisvolle bijdrage leve rend aan de ontwikkeling op een zeer breed ge bied van stedebouw en planologie in een van de snelst groeiende gemeenten van het land, én in de regio waarvan Apeldoorn het centrum is. Dank zij deze grote ervaring en gedegen kennis van zaken, kunnen we er zeker van zijn dat deze spreker ons op een allesbehalve smal en platgetreden pad zal voeren. De „enkele facetten", waarvan de titel zo be scheiden spreekt, omvatten bijvoorbeeld: Sa menwerking met het kadaster; Kaarten met basisgegevens voor het uitvoeren van bestem mingsplannen; Elektronische afstandmeting; Toepassing time-sharing; Deformatie-metingen; Reproductie-methoden; Gebruik v. beeldfoto's; Bodemonderzoek; Grondwaterstanden; Voor lichting; Personeelskosten en begrotingen. Er valt voor ieder van ons wat op te steken, te horen ente zien want de illustratie (oa. met kleurendia's) zal niet ontbreken. De Commissie E. Draisma A. de Keerle C. H. Stoute 53

(NGT) Geodesia | 1973 | | pagina 9