BRUNSVIGA AERDRYCKS-BESCHRYVING VAN DE NEDERLANDEN De originelen van oude kaart- en atlaswerken zijn zelden nog op de open markt verkrijgbaar. Het is daarom gelukkig, dat men tegenwoor dig vele van deze antiquarische werken als fac simile-uitgaven kan krijgen. Bij de Uitgeverij Theatrum Orbis Terrarum te Amsterdam is enige tijd geleden uitgekomen: Joan Blaeu, At las van de Nederlanden (met een speciaal voor deze uitgave geschreven inleiding door C. Broekema). Van het 390 bladzijden tellende werk in ge trouwe facsimile bestaan 130 uit 65 kaarten. Een en ander is gedrukt op papier van speciaal zuurvrije materialen, hetgeen een lange levens duur waarborgt. De titelpagina's, een wereld kaart, een kaart van Europa en drie kaarten van de Nederlanden zijn in kleurendruk opge- Einfach- u. Doppel-Rechenmaschinen F. H. FLASDIECK nomen naar het exemplaar dat Blaeu indertijd schonk aan de Franse minister Colbert voor de koning (het origineel berust in de Universiteits bibliotheek te Amsterdam). De band is simili-leer met zilverstempeling, in foudraal. Na het drukken van de 550 genummerde exem plaren zijn de drukplaten vernietigd. Een prachtkans dus voor verzamelaars! Men kan rekenen op een waardevermeerdering, zelfs na enkele jaren. De oorspronkelijke druk (uitgegeven te Am sterdam in 1664) groeide van 1630 af tot het formidabele werk, dat thans in facsimile uit kwam. Het mag bekend worden verondersteld, dat Joan Blaeu het baanbrekende werk op kar- tografisch gebied van zijn vader Willem Blaeu met veel succes voortzette. Zowel in formaat als in druk en in scherpte van weergave voldoen deze reprodukties aan de hoogste eisen. De prijs op de verschijningsdatum: 375, W. K. Dienst Gemeentewerken Amersfoort, afdeling Land meten. Gepensioneerd m.i.v. 15-2-1973 K. Berends, chef van de afd. Landmeten. Benoemd m.i.v. 15-2-1973 tot chef van de afd. Land meten H. W. S. v. d. Berg. Kadaster Benoemd m.i.v. 1-1-1973 tot administrateur ir. J. Pol man, Apeldoorn CTO; m.i.v. 1-12-1972 tot techn. ambt. Ie kl. T. Zwaag, Zutphen; m.i.v. 1-4-1973 tot lmk. ambt. A. K. van den Berg, Leeuwarden; J. H. Essers, Roermond R; G. Haasnoot, Leiden; J. A. Geerts, Eindhoven; R. J. H. van den Heuvel, 's-Her- togenbosch; R. Kuipers, Amsterdam; W. Moerdijk, Middelburg; J. H. M. Stellmach, Breda; A. J. H. Tim mer, Assen; K. O. Weiter, Assen; M. van der Woude, Leeuwarden; M. H. van Wijk, Assen; H. Zitter, Al- bis zu 21 Stellen, auch z.B. Modell 18 RKW (met tekenknop, 18 cijfers en correctieschijfjes in het resultaat register) fabrikneuwertig, Lieferung mit 1 Jahr Garantie, per Auto sofort lieferbar D 56 WUPPERTAL 2 (BARMEN) FUTTERSTR. 17 - TEL. 0949/2121/55 55 54 Korrespondenz in hollandisch melo; m.i.v. 1-5-1973 P. B. Bakelaar, Middelburg; J. H. van Brakel, Utrecht R; P. G. M. Eggels, Roer mond; L. K. Gangelhof, Dordrecht; A. G. Schorren, Almelo. Eervol ontslagen m.i.v. 1-6-1973 de hfd. ings. A. G. M. van der Krogt, Zwolle en m.i.v. 1-7-1973 A. M. Fre- derikse, Utrecht R. Meetkundige dienst van de Rijkswaterstaat Bevorderd m.i.v. 1-1-1972, tot techn. hfd. ambt. v.b.d. ing. H. Meyer; tot lmk. hfd. ambt. A G. v. d. Houven, A. v. d. Hoven en A. J. Vroom; tot lmk. hfd. ambt. E. B. Kustner; tot lmk. ambt. A G. J. Hommersen, R. Kievit, C. Lewis, W. H. Ligtermoet, C. N. v. Toor, J. v. d. Waal; tot ass. A L. Spruyt, P. Teekens; tot cartogr. Al H. E. A. Engels; tot opz. v.b.d. A. C. Zij- derveld; tot opz. C P. de Bijl, A. Vink; tot fot. BI R. F. Noya; m.i.v. 1-12-1972, tot lmk. ambt. A J. H. ten Damme; tot cart K. J. Riedijk; m.i.v. 1-1-1973, tot opz. v.b.d. H. Kraayeveld; tot lmk. ambt. C F. 1. Brouwers; tot tek. BI A. C. M. v. Sprundel; m.i.v. 1-4-1973 tot lmk. ambt. C mej. J. I. Scheele. Ontslag verleend m.i.v. 1-4-1973 aan de tek. Bill F. H. Reuling. De in deze rubriek vermelde functionarissen zijn be noemd in de vacatures zoals die eerder in personeels advertenties in Geodesia stonden vermeld. Gemeente Maastricht Benoemd m.i.v. 1-6-1973 tot assistent-tekenaar I. V. M. Frissen (vroegere werkgever: Kadaster Maastricht). Gemeente Hoogezand-Sappemeer Benoemd m.i.v. 15-6-1973 tot gemeenteambtenaar 3 K. Heling (vroegere werkgever: Heidemij Nederland B.V.). 134

(NGT) Geodesia | 1973 | | pagina 22