HERDRUK OUDSTE TOPOGRAFISCHE- EN MILITAIRE KAART VAN NEDERLAND Als een uitgave van Fibula-Van Dishoeck en de Topografische dienst te Delft onder auspi ciën van het KNAG verschijnt als facsimile herdruk de „Eerste topografische- en militaire kaart van het Koninkrijk der Nederlanden". Ruim een eeuw geleden kwamen de laatste bladen van deze eerste uitgave van de pers. Met die publikatie (op schaal 1 50.000) be gon een nieuw tijdvak in de overheidskarto- grafie. De herdruk op speciaal papier is nauwelijks van de oorspronkelijke editie te onderscheiden. Het geheel bestaat uit een titelblad, een vol ledige verklaring van de tekens en 62 kaart- bladen formaat 92 x 64 cm (wordt geleverd in cassette). De prijs van de serie is 995,in clusief het begeleidend boek, dat o.m. in het kort de geschiedenis van de kaart weergeeft en waarin de nodige aandacht wordt besteed aan de ontwikkeling van de kartografie in Ne derland in 1795-1850. Dit boek (75 bladzijden en vele illustraties) is ook los verkrijgbaar a 12,50. Losse kaarten worden geleverd a 22,50. Zij die de gehele serie bestellen vóór 1 novem ber betalen een intekenprijs van 945, Een belangrijke herdruk. Zo lang de voorraad strekt kan men op aan vraag een folder ontvangen bij de Topogra fische Dienst, Westvest 9 te Delft. W.K. 229 De hieronder vermelde tijdschriften enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de Biblio theek van de afdeling Landmeetkunde van de HTS voor de Bouwkunde, t.a.v. ir. B. de Boer, Vondel laan 2 te Utrecht. Stedebouw en volkshuisvesting 1972-1 Medewerkers van Bureau Ir. W. Wissing b.i., Het Vlekkenplan; Prof. Ir. L. H. J. Angenot, De voor waardelijkheid van de Ruimtelijke Ordening; Wonen in de binnenstad van Zwolle; Mr. C. M. van den Hoff, Rolmutaties op het terrein van de Volkshuisvesting; M. A. Logtenberg, Tachtig procent laagbouw en al ternatieven; Interim-rapport van de werkggroep Plano logische kengetallen. 1972-2 Drs. R. A. N. M. de Wit, Woonmilieu, programma en ontwerp; P. van Drimmelen, Bescherming van natuur gebieden in de gemeente Zwolle; P. JW. Duyx, P. H. Koekebakker, G. C. van der Meij, Hvan Schagen en P. Smeele, Woningverbetering als methode van saneren; Dr. N. C. Schouten, Oriënteringsdag over oude stadswijken; Ir. D. E. Boas-Vedder en Dr. N. C. Schouten, Spelen met steden, Ervaringen met het simulatiespel Stereos; Ir. P. Kessler, De stedebouw van de directe beleving; Dr. J. A. Launspach, Multifunk- tionele Stedebouw en democratisering; F. van der Brug en A. Megens, Enige aspekten van partisipatie in het besluitvormingsproces bij de R.O.; Dr. J. Viegen, Zin en onzin van de „inspraak". 1972-3 Ir. T. C. Kiers, Ontwerp streekplan Zuid-Holland- Zuid; Drs. L. J. G. van der Maesen, Almere, alweer een stad voor de toekomst?; Ir. J. E. B. Wittennans, Een nieuw centrum voor Katwijk; Drs. G. E. Eng- berts, Gevaarlijk (punten) spel; H. Janmaat, ing., De Amsterdamse Spaarndammer- en Zeeheldenbuurt. 1972-4 Mr. W. Brussaard, Midden-Delfland gaat van gezicht veranderen, Ontwerp Reconstructiewet Midden-Delf land; Drs. C. J. Bos, Het Streekplan van Noord-West Overijssel; Ir. F. E. Wilmer, De Ruimtelijke Ordening in het Buitengebied; J. W. van Zundert, Ruimtelijke Ordening in het Buitengebied, Iets over de planvoor schriften; Drs. G. E. Engberts en Ir. M. H. Visser, Prijsontwikeling onroerend goed (2), Een onderzoek in de XIX-eeuwse wijken van Amsterdam van 1903 tot en met 1969; Dr. Ir. J. Nicolai, Woonplaatsen en open ruimten; hun visuele relatie. 1972-5 H. Schenk, Stedelijke planning in China; J. Kleinen, Enige kwantitatieve en kwalitatieve aspecten van wo nen in de Volksrepubliek China; L. Mink, De Am sterdamse Woningkartotheek; Drs. M. J. W. van de Laar, De realisatiemogelijkheden voor parkeergarages; M. C. Nathans, Bewoners van nieuwe woningen 1968; Verslag en examenopgaven examen voor het diploma planologisch onderzoek 1971. 1972-6 Drs. R. C. Hekker, Het Drentse esdorp; Drs. H. C. van Eek, Beschermde stads- en dorpsgezichten; N. Heyligenberg, Het bestemmingsplan Orvelte; H. W. de Vroome, Geschiedenis van het Drentse cultuurland schap; H. W. de Vroome, Het landschap van Orvelte; Ir. T. Biemond, De inrichting van de buitengebieden; Drs. A. V. J. den Hartogh, Orvelte en de recreatie; L. de Jong, De Drentse boerderij; A. E. Brons en R. Mulder, Culturele aspecten van de reconstructie van Orvelte; L. T. Lieve, Begeleidingsprocedure en finan ciële aspecten van de reconstructie van Orvelte. 1972-7 Drs. E. A. Koster en Drs. A. A. de Veer, Een ana lyse van het landschap ten noorden van Amsterdam

(NGT) Geodesia | 1973 | | pagina 21