analoge en digitale automatisering en achtte vooral de invloed van laatstgenoemde categorie ingrijpend; e.e.a. zal met zich meebrengen dat de aan het personeel te stellen eisen hoger zul len worden en dat bijscholing noodzakelijk wordt. Met de lezing van de heer Tienstra werd de eerste congresdag gesloten. Dat ook tijdens de inleiding de tentoonstelling veel publiek trok, behoeft nauwelijks betoog en zeker nu waar in de grote ruimte die de Expo- zaal biedt, op royale en overzichtelijke wijze de 28 stands van de exposerende firma's waren opgesteld, zodat de vele honderden bezoekers ruimschoots de gelegenheid werd geboden het tentoongestelde aan alle kanten te bekijken. Op beide dagen heeft de tentoonstelling een groot publiek getrokken; zowel donderdag als vrijdag hebben naar schatting achthonderd man een bezoek aan de expositie gebracht. Voor de avond van de eerste dag stond een „Internationaal Buffet" op het programma, waaraan door ongeveer tweehonderd genodig den en belangstellenden werd deelgenomen. Na een gezellige borrel in de ontvangsthal van het congrescentrum werd in de foyer aangezeten aan het „Internationaal Buffet" dat van allure bleek te zijn en dat door de muzikale omlijsting van het kwartet Reynolds in een „buffet-dan sant" werd omgezet. Tijdens deze gezellige bijeenkomst heeft ing. Schrikkema namens alle deelnemers de con grescommissie dank gezegd voor de wijze waar op het congres door hen was georganiseerd, een hulde, welke door de aanwezigen met een krachtig aplaus werd onderstreept. Bij de opening van de tweede dag bleek weder om een groot aantal belangstellenden zich te hebben verzameld in de grote gehoorzaal, daar de lezingen van de ings. Hoos en Schrikkema een dergelijke grote toeloop alles zins waard waren. Ing. Hoos haakte in zijn lezing met als titel „Nieuwe en bijzondere tech nieken in de reprografie" in op hetgeen over dit onderwerp van zijn hand in Geodesia werd gepubliceerd en tijdens studiedagen en avond bijeenkomsten door hem ten gehore werd ge bracht. De mogelijkheden tot reproductie van orginelen, maar ook tot het samenstellen van één geheel uit meerdere deelcalques blijken bijna onuitputtelijk te zijn. Een serie dia's ver beeldde de uiteenzetting van de heer Hoos. Ing. Schrikkema stak in zijn betoog over „Vei ligheidsmaatregelen bij metingen" een waar schuwende vinger op voor de toenemende on veiligheid bij het verkeer en het groeiende ge vaar voor de landmeter en zijn assistenten, wanneer zij zich voor de uitoefening van hun taak op voor het verkeer bestemde terreinen begeven. Niet alleen heeft zijn met humor doorspekt betoog niet nagelaten indruk te ma ken, maar ook gaf hij aan al zijn toehoorders een stencil mee waarin is vermeld, welke maat regelen bij metingen op de openbare wegen, ter verhoging van de veiligheid van de meet- ploeg en van de overige weggebruikers dienen te worden genomen. De dames hadden, zoals bij de congressen van het NGL gebruikelijk is, een geheel eigen pro gramma; dit voerde hen de eerste dag naar een hoger gelegen verdieping van het Congres centrum, waar door een juwelier van de Fede ratie Goud en Zilver sieraden werden getoond, een bij de dames ongetwijfeld zeer in de smaak gevallen show! Na de lunch tezamen met de heren te hebben genoten, vertrokken de dames per bus naar Baarn om er een bezoek te brengen aan de Hortus Botanicus in het „Cantonspark". Deze unieke Hortus bevat een keur van inheemse en exotische planten die de moeite van het be kijken meer dan waard is. Onder deskundige leiding werd een rondgang door de tropische kassen gemaakt. Velen lieten zich de lunch lekker smaken. De dames tijdens de sieradenpresentatie. 255

(NGT) Geodesia | 1973 | | pagina 15