Onmiddellijk na de opening op de tweede dag vertrok het gezelschap dames wederom per bus, nu naar het kasteel ,,de Haar" te Haarzuilens, een prachtig gerestaureerd kasteel, waarin een formidabele hoeveelheid antieke kunst- en ge bruiksvoorwerpen zijn samengebracht. Een klein deel van dit kasteel is voor het publiek opengesteld en de rondleiding door een zestal zalen vergde dan ook hooguit een uur; van wege het bijzonder slechte weer moest van een rondgang door het omringende parkbos worden afgezien. Na de bezichtiging van het kasteel werd de lunch gebruikt in het restau rant ,,de Vier Balken" te Haarzuilens, waarna het gezelschap tijdig naar Utrecht terugkeerde om de dames de gelegenheid te geven nog een vluchtig bezoek aan de tentoonstelling te bren gen. Toen om drie uur de tentoonstelling werd ge sloten, konden congrescommissie en bestuur terug zien op een in meer dan één opzicht ge slaagd congres; immers, de lezingen die door het viertal medewerkers van de Rijkswaterstaat ten gehore zijn gebracht, hebben een goed ge hoor gevonden. Bovendien bleek de dubbele verhuizing alleszins geslaagd te zijn: deze mani festatie van het NGL is niet te klein voor het grote Jaarbeurscongrescentrum en de verschui ving van vrijdagzaterdag naar donderdag vrijdag heeft, vergeleken met voorgaande con gressen, een grote toename van de belangstel ling voor de tweede dag opgeleverd. Rest nog te vermelden dat dit verslag verluchtigd wordt door enkele van de foto's die tijdens beide dagen door de heer H. J. den Hollander van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat zijn gemaakt. J. v. E. 256

(NGT) Geodesia | 1973 | | pagina 16