KADASTER Op 1 januari 1974 is een begin gemaakt met de reorganisatie van de Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers, welke dienst zoals u bekend zal zijn thans resorteert onder het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Deze eerste fase van de reorganisatie houdt in: a. De Centrale Directie van de dienst wordt verplaatst van 's-Gravenhage (Pres. Kennedy- laan 15) naar Apeldoorn en aldaar gevestigd in het Centraal Kadastergebouw, Waltersingel 1 (telefoon 05760 - 50808). b. De bureau's van de ingenieurs-verificateurs van het kadaster te Arnhem (Velperweg 108) en Amsterdam (Droogbak la), het bureau van de ingenieur-verificateur, hoofd van de kadastrale ruilverkavelingsdienst te Utrecht (Maliebaan 19) en het bureau van het hoofd van het dienst vak van de bewaringen van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Rijswijk (Sir Winston Churchilllaan 362, gebouw Hoogvoor- de) worden per 1 januari 1974 opgeheven en ondergebracht in de onder a vermelde Centrale Directie. Alle correspondentie, welke tot nu toe aan genoemde bureau's werd gezonden, dient voortaan te worden gericht aan de onder a vermelde Centrale Directie. c. In de provincies Friesland, Overijssel en Gel derland worden alle aldaar bestaande hypo- theekbewaringen, de bureau's van de landmeet kundige dienst en de bureau's van de kadastrale ruilverkavelingsdienst op 1 januari 1974 opge nomen in een te formeren directie per provincie. Tot directeur van de dienst van het Kadaster en de Openbare Registers in genoemde provincies zullen worden benoemd: in Friesland: I. J. Tamminga; in Overijssel: ir. J. W. Resink en in Gelderland: ir. I. P. Toussaint. De adressen van deze directies zijn resp. Leeuwarden, Tes- selschadestraat 4, tel. (05100) 40321; Zwolle, Beukenstraat 88, tel. (05200) 35747 en Arn hem, Eusebiusbinnensingel 29, tel. (085) 457211. De directeuren ressorteren onder de sub a ver melde Centrale Directie. Alle correspondentie, welke tot nu toe aan de hypotheekbewaringen, de bureau's van de landmeetkundige dienst en de bureau's van de kadastrale ruilverkavelings dienst in deze provincies werd gezonden, dient voortaan te worden gericht aan de directeur in de provincie Friesland, Overijssel, dan wel Gel derland. Voorlopig zullen de directies Overijssel en Gelderland nog op verschillende standplaat sen zijn gevestigd, daar in Zwolle en Arnhem nog onvoldoende kantoorruimte beschikbaar is. Zo zullen bewaringen in Almelo, Nijmegen en Zutphen voorshands nog in genoemde plaatsen gevestigd blijven. Stukken bestemd voor deze bewaringen dienen op de thans gebruikelijke wijze te worden aangeboden. d. De hypotheekbewaringen, de bureau's van de landmeetkundige dienst en de bureau's van de kadastrale ruilverkavelingsdienst in de pro vincies Groningen, Drenthe, Utrecht, Noord- Holland, Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Bra bant en Limburg ressorteren vanaf 1 januari 1974 als gevolg van de opheffing van de bureau's van de ingenieurs-verificateurs en het hoofd van het dienstvak der bewaringen - rechtstreeks onder de Centrale Directie te Apeldoorn. SNELLIUS Het bestuur van het Landmeetkundig Gezel schap Snellius is sinds de laatste ledenvergade ring als volgt samengesteld: M. P. M. Wubbe, voorzitter; P. Laarakker, secretaris; J. Versluis, penningmeester en J. A. A. M. van Veen, excursiecommissaris. Het adres van het Gezel schap is: Kanaalweg 4 te Delft. INBINDEN GEODESIA Evenals andere jaren willen wij onze abonnees in de gelegenheid stellen om de 15e jaargang van Geodesia te laten inbinden. Helaas zijn wij nog niet geslaagd om hiervoor een binder te vinden. Wij hopen echter spoedig met een boek binder tot een overeenkomst te komen en zul len dan in het februari-nummer nadere mede delingen verstrekken. 18 februari - 1 maart 1974 Cursus „Ingenieurvermessungen", Technische Uni versiteit, Hannover. 4-8 maart 1974 Cursus „Nieuwe ontwikkelingen in de kartografie", Technische Universiteit, Hannover. 3-5 juni 1974 Internationaal Symposium over Zeegeodesie, Co lumbus, Ohio. 7-16 september 1974 FIG-congres, Washington. 13

(NGT) Geodesia | 1974 | | pagina 13