duidelijk de juiste klasse te ontlenen. Afhankelijk van de wensen van de gebruikers van de kaarten zal een keuze moeten worden gemaakt welk systeem zal worden gevolgd. Bedrijfskaartjes Een overzicht op kaart van de ligging van de kavels die bij een bedrijf behoren is een goed hulpmiddel bij het opstellen van verbeterings plannen. Dergelijke bedrijfskaartjes zijn met de nu ter beschikking staande gegevens eenvoudig te produceren. In fig. 4 zijn 2 bedrijfskaartjes afgebeeld waarop per bedrijf de volgende gege vens zijn weergegeven: begrenzingen van de kavels; nummer van de kavels in de voorgestelde 12-cijferige nummering, waarbij in een perceel nummering is voorzien; hoofdontsluitingspunt van de huiskavels, met een dubbele cirkel aangeduid; hoofdontsluitingspunt van de veldkavels, met een enkele cirkel aangeduid; kortste route van hoofdontsluitingspunt van de huiskavel naar hoofdontsluitingspunt van de veldkavel met aard van de route; de coördinaten van het zuid-westelijk hoek punt van het bedrijfskaartje in meters volgens het nieuwe coördinatensysteem van de Rijks driehoeksmeting. Ze zijn bedoeld om een snelle inpassing van de figuratie op de topografische kaart mogelijk te maken. De kaartering is zo opgezet dat waar een route en een kavelgrens samenvallen de kavelgrens niet wordt getekend De routes zijn langs de weggrenzen getekend om te vermijden dat extra punten moeten worden gedigitaliseerd. Niet al tijd kan worden voorkomen dat veel gegevens door elkaar worden vermeld. Bij kavel 1070 0195 06 00 komt iets dergelijks voor. Hier zijn door elkaar getekend het genoemde num mer, de grens van deze kavel, de route naar de kavel, het ontsluitingspunt van de kavel en van de huiskavel en een klein gedeelte van de route naar kavel 1070 0195 02 00. Omdat de voorgestelde figuratie nogal summier is zou kunnen worden overwogen of een ge deelte van de topografische kaart 1 10 000 als ondergrond kan worden gebruikt. De mogelijk heden voor de realisatie van deze gedachte zijn 102 Fig. 3. Afstandenkaart schaal 1 25000

(NGT) Geodesia | 1974 | | pagina 10