ADVIES OVER DE LANDINRICHTING De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft op 5 april jl. aan de Tweede Kamer aangeboden het advies over de landin richting van de Raad van Advies voor de Ruim telijke Ordening. De regering heeft over het advies nog geen standpunt bepaald. In het advies spreekt de Raad zich uit voor de tot standkoming van een Landinrichtingswet. In deze wet zullen naast de ruilverkaveling ook andere vormen van landinrichting moeten wor den geregeld. De ruilverkaveling zal in de toe komst vooral kunnen dienen als landinrichtings instrument voor de grootschalige landbouwge bieden buiten de directe invloedssfeer van de steden. In die gebieden treedt principiële con flictstof tussen de verschillende claims op het bodemgebruik niet, of althans niet op korte ter mijn op voor de voorgrond. Dat laatste is echter wel het geval in de gemengd agrarisch-recrea- tieve gebieden, waartoe bijvoorbeeld de coulis sen-landschappen in Twente kunnen worden gerekend. Met betrekking tot deze gebieden is de Raad van mening, dat daarin een zekere oppervlakte cultuurgronden om redenen van natuur- of landschapsbescherming als reservaten door aankoop veilig moet worden gesteld. Daar naast is er in de agrarisch-recreatieve gebieden een omvangrijker areaal van landschappelijk waardevolle cultuurgebieden, waar de aanpas sing aan moderne landbouwkundige eisen van geval tot geval zal moeten worden afgewogen tegen de belangen van natuurbescherming en openluchtrecreatie. Als instrument voor de landinrichting in deze gebieden ziet de Raad het zgn. meervoudige landreconstructieplan. Deze plannen zullen naar mening van de Raad op basis van het streekplan moeten worden voorbereid door een door Gede puteerde Staten in te stellen commissie. Het landreconstructieplan zal door Provinciale Sta ten moeten worden vastgesteld en behoeft de goedkeuring van de Kroon. In de Landinrich tingswet zal de regeling van de inrichting van de landelijke gebieden goed moeten worden ge coördineerd met de regeling van de bestemming van het bodemgebruik op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en met de regeling van het beheer van de landelijke gebieden in de Na tuurbeschermingswet en andere speciale wetten. Het advies is uitgebracht aan de ministers van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, van landbouw en visserij en van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk als eerste meningsvor ming van de Raad ten behoeve van de inter departementale voorbereiding van nieuwe wet geving op het gebied van de landinrichting. EXAMEN NLF-REKENAAR; PROSPECTUS Zoals in november 1973 in dit tijdschrift is aan gekondigd, maakt de Examencommissie be kend, dat de toelatings- en exameneisen voor het examen NLF-rekenaar (1975, 1977, e.v.) thans zijn gewijzigd en meer aangepast aan de landelijke praktijk. Toelatingseisen: voor de in te leveren werkstuk ken vervalt thans de vereffening van een snel- liuspunt; de berekening ten behoeve van een matenplan is nader omschreven en moet ver gezeld worden door uitzetgegevens en een uit- zetveldwerk. 160 2325 mei 23e Deutscher Kartographentag Bonn-Bad Godes- berg. 35 juni International Symposium on the Application of Marine Geodesy in Columbus Ohio (USA). 13 juni Rayonbijeenkomst Eindhoven T.D.-gebouw gem. Eindhoven, Frederik v. Eedenplein 1. Over: ver vaardiging van basiskaarten d.m.v. luchtkaarte- ring en rondleiding door T.D.-gebouw. Aanvang 20.00 uur. 27 juni Open avond Zomerkamp TH 1974 Banholt (gem. Mheer, L.). 1924 augustus International Symposium Terrestrial Electromag netic Distance measurement and Atmospheric Effects on Angular Measurements Royal Institute of Technology, Stockholm. 716 september FIG-Congres. Washington. 1820 september Canadian symposium on Mining surveying and rock deformation measurements Kingston. 2528 september 59. Deutscher Geodatentag Lübeck-Travemünde. 17—18 oktober 1974 NVG Congres op de „Flevohof" in oostelijk Flevoland; onderwerp (nog niet geheel vast staand): „Automatisering bij de kaartvervaardi ging". 22 november 1974 Algemene vergadering van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde te Arnhem. 2527 november IV Fortbildungkurs für Praktiker des Vermes- sungswesens an der TH Graz (Österreich).

(NGT) Geodesia | 1974 | | pagina 36