Toe passings ver handeling Compucorp 322 G en 42S Scientist door H. M. Boogaard, technisch ambte naar I bij de gemeente Gilze-Rijen en A. den Hoed, technisch ambtenaar bij de gemeente Dordrecht. Dit artikel is bedoeld om u enige duidelijkheid te geven omtrent praktijk en theorie van de 322 G en 425 Scientist respectievelijk in ge bruik bij de gemeente Gilze-Rijen en de ge meente Dordrecht. Bovengenoemde program meerbare elektronische reken-automaten zijn op het moment, dat u dit artikel leest ongeveer een half jaar bij voornoemde gemeenten in gebruik. Het doel van dit verhaal is bij de lezer de geheimzinnige sluier, die over het program meren en het werken met programma's ligt, te doen verdwijnen, om aldus dit soort machines „uit te buiten". Van het programmeren van de 425 zal weinig verteld worden, omdat dit voor een niet-gebruiker niet interessant is. Bij de 322 G lijkt het, gezien de aard en mogelijk heden van de machine, ons inziens wel nuttig om op het programmeren in te gaan. Dit artikel is verdeeld in 3 hoofdstukken: I. Het werken met de 425 Scientist bij de gemeente Dordrecht. TI. Het werken met de 322 G bij de gemeente Gilze-Rijen. III. Samenvatting. Aan elk van de eerste twee hoofdstukken zal een algemene beschouwing voorafgaan, terwijl deze hoofdstukken onderverdeeld zijn in diverse paragrafen, waarin bepaalde programma's wor den behandeld. Ook zal een overzicht worden gegeven van de mogelijkheden van deze pro gramma's en het aantal stappen, gebruikt voor de samenstelling. 1.0 Het werken met de 425 Scientist bij de gemeente Dordrecht. Alvorens u iets over de 425 te vertellen, is het nuttig om aan te roeren, dat het programmeren bijzonder eenvoudig is. Aangezien het boven staande ook aan „smaak" onderhevig is, wordt eerst verklaard waarom het programmeren over het algemeen zo simpel gevonden wordt. Het programmeren op de compucorp-machines ge schiedt met een algebraïsche code. Dit betekent, dat wanneer onze vakkennis zo groot is dat we een probleem in pure formule-vorm weten te zetten, het nog maar een heel kleine stap is om dit te programmeren. 130

(NGT) Geodesia | 1974 | | pagina 6