LANDBOUWHOGESCHOOL TE WAGENINGEN In september zijn twee belangrijke nieuwe ge bouwen van de LH-gemeenschap officieel ge opend: de Leeuwenborch en het Biotechnion. Op 6 september is door de Directeur van het Landbouwonderwijs, ir. P. van der Schans, de Leeuwenborch geopend. De Leeuwenborch biedt onderdak aan een 16-tal vakgroepen op het gebied van de maatschappijwetenschappen en het rekencentrum van de LH. Het reken centrum beschikt sinds kort over een „DEC- system 10" computer. Via terminals, die ver spreid over heel Wageningen bij diverse afde lingen staan opgesteld, kan gebruik worden gemaakt van de computer en de randappara tuur. In de nabije toekomst zullen ook alle Hogere Agrarische Scholen in Nederland (8) via terminals van dit systeem gebruik kunnen maken. Vermeldenswaard is ook de semi- natuurlijke tuin rond de Leeuwenborch. Het laat zich niet voorspellen hoe deze tuin er uit zal gaan zien door het bewust niet toepassen van bemesting, bespuiting en beregening. Met het creëren van deze tuin realiseert men een arbeidsbesparing in onderhoud, een studieobject voor studenten èn een excursie-object voor belangstellenden. Het Biotechnion is op 12 september geopend door de Secretaris-Generaal van het Ministerie van Landbouw en Visserij, Mr. G. van Setten. In het Biotechnion zijn de vakgroepen Levens middelentechnologie, Waterzuivering en Toxi cologie gehuisvest. De laagbouw bevat onder andere een technologische hal (proeffabriek). In deze hal staat onder meer apparatuur opgesteld waarmee fysisch-technologische processen en werkwijzen voor de verwerking van grondstof fen tot halffabrikaten en eindprodukten worden bestudeerd. De apparatuur zelf kan ook onder werp van studie zijn. Ter gelegenheid van de opening van het Biotechnion is op 13 september een symposium gehouden met als thema „Water en Levensmiddelen". H.S. E.E.G.-TOEWIJZIGINGEN STRUCTUURPROJECTEN 1973 Uit de middelen, die voor financiering van struktuurprojekten in het jaar 1973 beschikbaar zijn in het Europese Oriëntatie- en Garantie fonds voor de Landbouw, afdeling Oriëntatie, heeft de Europese Commissie besloten in een tweede, tevens laatste serie, o.a. aan de vol gende projecten een toewijzing te verstrekken. Ruilverkaveling „Akmarijp" (Fr.) vervolg 296.593,Ruilverkaveling „Zuiderafwate ringskanaal-Beneden Donge" (N.-Brabant) 1.342.945,Ruilverkaveling „De Marne" (Gr.) 2.419.669,Ruilverkaveling „Gilze- Bavel-Rijensbroek" (N.Br.) 886.000,Ruil verkaveling „Niedorperkogge" (N.H.) vervolg 414.500,—. Ruilverkaveling „Ferwerdera- deel" (Fr.) 6.116.681,Met een totaal bijstandsbedrag van 40 min heeft ons land 6,5% van de voor het jaar 1973 beschikbare middelen (ad 615 min) verworven. RUILVERKAVELING DE BJIRMEN AANGENOMEN Bij de op 30 augustus j.l. te Franeker gehouden stemming is de ruilverkaveling De Bjirmen (8.435 ha) aangenomen. Van de 1593 stem gerechtigden spraken 1427 (89,6%), vertegen woordigende 7.256 ha of 86,5% van de opper vlakte, zich uit voor uitvoering van het plan. 293

(NGT) Geodesia | 1974 | | pagina 21