e m m landmeetkundige O O 2 2 EB 0 0 4> O teveel in ontwikkeling. In figuur 1 wordt door het gebruik van verschillende vormen geen bin ding verkregen. De vorm van de symbolen moet om die reden worden gekoppeld aan de cate gorieën waartoe de objecten behoren, (figuur 5 en tekening D). Vergelijking van een gering aantal legenda's toont een flinke verscheiden heid in aantal en vormgeving. Normalisatie in de vormgeving per object behoort niet tot de eerste mogelijkheden. Bij de afdeling landmeetkunde van de dienst openbare werken wordt gevraagd een die belast zal worden met werk zaamheden in de binnen- en buitendienst. Taak: het vervaardigen van kaarten en het uitvoeren van alle landmeet kundige berekeningen; het verrichten van hoogtemeting en, opmetingen en het uitzetten van assen van wegen, rooilijnen, bouwblokken etc. Eisen: C.T.O. opleiding en dipl. landmeettechnicus N.L.F. of landmeetkundige P.B.N.A. Literatuur Bezoldiging: salariëring naar bekwaamheid en ervaring in één der opzichters rangen. Schriftelijke sollicitaties bij de directeur van de dienst openbare werken, postbus 148 te Gouda, onder vermelding van "sollicitatie" op de enveloppe. Figuur 5. 1. meetpunten 2. palen en borden 3. afsluiters 4. putten en kolken 5. lichten 6. masten 7. zuilen 8. bomen D gemeente gouda dienst openbare werken GOUDA J. Bertin, Sémiologie Graphique, Parijs/Den Haag 1967. Prof. dr. ir. C. Koeman en drs. F. J. Ormeling, Algemene kartografie voor eerste jaars sociaal en fysisch geografen, Rijksuniversiteit Utrecht 1970. Projectgroep '73, TH Delft, Digitale Basis Kaartering, mei 1973. Werkgroep Classificatie Oppervlakte-objecten, Ge meente Rotterdam, Vastgoedsysteem, gelijknamig rap port mei 1974. Basisplan voor de gemeentelijke automatisering, uit gegeven door de Stichting tot ontwikkeling van de automatisering bij de Gemeenten, Den Haag, maart 1974. Nederlandse Norm, NEN 3256, Aanduidingen op kaarten en tekeningen van bestaande situaties op schaal 1 2500 en groter, 2e druk, dec. 1969. 113/OW 313

(NGT) Geodesia | 1974 | | pagina 13