NLF-EXAMENS 1975 VOOR TECHNICUS, TEKENAAR EN REKENAAR Namens het bestuur van de Stichting NLF-exa- mens maakt de betreffende Examencommissie bekend dat in het voorjaar van 1975 reglemen tair examens zullen worden afgenomen voor de NLF-diploma's landmeettechnicus, land meetkundig tekenaar en landmeetkundig reke naar. Het schriftelijk gedeelte van de examens zal worden gehouden in mei, in de week na Pasen, het praktische, resp. het mondelinge in juni. Aanmeldingen voor deze examens moeten, op een daarvoor bestemd formulier, geschieden vóór 1 februari 1975 bij de secretaris-penning meester van deze examencommissie, Kanaal- weg 3 b, Delft. Het formulier is gratis bij de secretaris-penningmeester verkrijgbaar. Om tot de examens te worden toegelaten moet de kandidaat bij de aanmelding, behalve het ge noemde formulier, overleggen: a) een werkgevers- of opleidersverklaring, waar uit blijkt dat de kandidaat zich gedurende de voorgeschreven termijn (zie hieronder) prak tisch heeft geoefend en de onder b. genoemde werkstukken zelf heeft vervaardigd. b) de vereiste werkstukken (zie hieronder), welke alle originelen dienen te zijn. Deze moe ten de verlangde vaardigheden tot uitdrukking brengen, zoals omschreven in het betreffen de examenprogramma. De uitwerking van een examenopgave NLF wordt niet geaccepteerd. De kandidaat die reeds eerder tot een examen werd toegelaten, behoeft bij wederaanmelding voor datzelfde examen de onder a. en b. be doelde stukken niet opnieuw over te leggen. Het examengeld voor het examen Landmeet kundig tekenaar en Landmeetkundig rekenaar bedraagt elk 110,Bij afwijzing na het afleggen van het schriftelijk examengedeelte vindt geen restitutie plaats van een gedeelte van het examengeld. Het examengeld voor het exa men Landmeettechnicus bedraagt 175,Bij afwijzing na het afleggen van het schriftelijk examengedeelte wordt 50,gerestitueerd. Het examengeld moet vóór 1 februari 1975 worden gestort op postrekening nr. 390479 t.n.v. de secretaris-penningmeester Examen commissie NLF te Delft. Ten aanzien van de onder a. bedoelde praktijk en de onder b. ge noemde werkstukken worden de volgende eisen gesteld: Examen landmeettechnicus Praktijk: De kandidaat dient tenminste gedurende 100 velddagen de landmeetkunde (detailmeten, hoekmeten en waterpassen) als leider van een meetploeg te hebben beoefend: Werkstukken: a) Tenminste twee veldwerken van eigen meting ten behoeve van een (zelfstandige) kaartering, bevattende opstallen, straatmeubilair enz. en een bijbehorend meetlijnen-overzicht. b) Een uit a. vervaardigde potloodkaartering met bijbehorende calque in inkt, schaal 1 500. c) Een dwarsprofiel met schets, opgenomen op enige slagen afstand van een in hoogte bekend punt. Opm.: bij a. en b. dient rekening gehouden te worden met het normblad NEN 3256. De kan didaten die reeds eerder werden toegelaten tot het examen voor Landmeetkundig tekenaar worden vrijgesteld van het inleveren van een kaartering en calque. Examen landmeetkundig tekenaar Praktijk: De kandidaat dient tenminste gedurende 200 kantoordagen het landmeetkundig tekenen praktisch te hebben beoefend. Werkstukken: a) een potloodkaartering met bijbehorende cal que in inkt c.q. gravure. b) een matenplan of een topografische tekening, zoals omschreven op blz. 13 van het prospectus. Examen landmeetkundig rekenaar Praktijk: De kandidaat dient tenminste gedurende 100 kantoordagen het landmeetkundig rekenen praktisch te hebben beoefend. Werkstukken: a) Matenplan, berekening in het RD-stelsel van een stedebouwkundige of van een wegenbouw kundige ontwerptekening volgens de inhoud en procedure, zoals is omschreven op blz. 16 van het prospectus, punt IV, 1, a, b, c of punt IV, 2, a, b, c, d. 317 Velden (L.) 1.400 Beesel-Swalmen (L.) 3.200 Totaal 75.510 1978 Wonseradeel-Zuid (Fr.) 9.000 Volthe-De Lutte (Ov.) p.m. Midden-Salland (Ov.) p.m. Limmen-Heiloo (N.H.) 2.200 Waterland (N.H.) 8.200 Nispen-Schijf (N.Br.) 7.800 Totaal 27.200

(NGT) Geodesia | 1974 | | pagina 17