b) Uitzet gegevens: van bovenstaande opgave de uitzetgegevens berekenen t.o.v. gegeven grondslagpunten en het vervaardigen van een uitzetveldwerk (zie ook blz. 17 van het prospec tus, na punt IV, 2 onder uitzetgegevens. N.B. 1. Toekomstige kandidaten tekenaar wordt meegedeeld, dat m.i.v. 1976 het examen NLF- tekenaar alléén in de even jaren wordt afgeno men (dus 1975, 1976, 1978, enz.). N.B. 2. Rekenmachines. Aan de kandidaten voor Landmeettechnicus en Landmeetkundig tekenaar kan op hun verzoek worden toege staan voor de vakken Landmeetkundige Be rekeningen en Groottebepaling gebruik te ma ken van een hand-, elektrische of elektronische, niet programmeerbare, rekenmachine. Zo mogelijk dient een dergelijk rekenhulpmid del door de kandidaat te worden meegenomen naar het examen. Voor een beperkt aantal kan didaten kan een elektrische machine beschik baar gesteld worden en wel één der volgende uitvoeringen: Marchant ADX, Friden DW 10, Friden SBT of Friden STW. Elke kandidaat dient op het aanmeldingsformulier duidelijk te vermelden van welk rekenhulpmiddel hij op het examen gebruik wenst te maken en of hij een dergelijk hulpmiddel al dan niet zelf mee neemt. Aan de kandidaten voor Landmeetkundig reke naar kan op het examen voor de vakken, waar bij het gebruik van een rekenmachine is voorge schreven, een rekenmachine ter beschikking worden gesteld. Een hand-, elektrische of elek tronische rekenmachine, al of niet met functie toetsen, mag door deze kandidaten ook worden meegebracht; zij moeten dan daarvan bij de aanmelding mededeling doen. De machines mo gen op het examen niet geprogrammeerd of programmeerbaar zijn. De examencommissie zal voor ieder geval na gaan, in hoeverre het gebruik van een reken machine van invloed is op de voor beide vak ken beschikbaar te stellen tijd. N.B. 3. Gebruik detailcoördinatograaf en/of graveerjilm. Aan de kandidaten voor Land meetkundig tekenaar kan op hun verzoek wor den toegestaan voor de vakken Kaarttekenen en Technisch tekenen gebruik te maken van de detailcoördinatograaf. Flun kan ook worden toegestaan de kaartering van het vak Kaart tekenen uit te voeren op graveerfilm, waarbij in plaats van het vervaardigen van een calque de kaartering wordt gegraveerd. Bij de aanmelding voor het examen dient te worden opgegeven of gebruik wordt gemaakt van a. de detailcoördinatograaf en/of b. gra veerfilm. De examencommissie stelt desge wenst beide ter beschikking. De kandidaat dient zelf graveernaalden (0,150,2 mm) mede te nemen. De examencommissie zal voor ieder ge val nagaan in hoeverre het gebruik van de detailcoördinatograaf en/of graveerfilm van in vloed is op de voor de betreffende vakken be schikbaar te stellen tijd. N.B. 4. Gebruik ajwrijfschrijt. Aan de kandi daten voor Landmeettechnicus en aan die voor Landmeetkundig tekenaar kan op hun verzoek worden toegestaan voor de vakken Kaartteke nen en Topografisch tekenen gebruik te maken van op de zitting ter beschikking gesteld af- wrijfschrift. Bij de aanmelding voor het betref fende examen dient te worden opgegeven of bij het beschrijven gebruik wordt gemaakt van a. blok- en draadschrift of b. afwrijfschrift. De examencommissie zal nagaan in hoeverre het gebruik van afwrijfschrift van invloed is op de voor de betreffende vakken beschikbaar te stellen tijd. Examenkandidaten kunnen ter be oefening van het afwrijven een vel afwrijfschrift (speciaal voor het NLF-examen samengesteld) bestellen bij de secretaris-penningmeester a 5,incl. portokosten. Voor verdere informatie over deze NLF-exa- mens wordt verwezen naar het Prospectus (uit gave mei 1974), dat gratis kan worden aange vraagd bij de secretaris-penningmeester van de Examencommissie, Kanaalweg 3 b, Delft. EXAMEN LANDMEET ASSISTENT NLF 1975 Namens het bestuur van de Stichting NLF- examens maakt de Examencommissie bekend dat in het voorjaar van 1975 reglementair exa mens zullen worden afgenomen voor het NLF- diploma landmeetassistent. Flet schriftelijk gedeelte van de examens zal worden gehouden in april, in de week na Pasen; het praktische en mondelinge gedeelte in mei of juni. Aanmelding voor deze examens moeten, op een daarvoor bestemd formulier, geschieden vóór 1 februari 1975 bij de secretaris-penningmees ter van de examencommissie voor NLF land meetassistent, Pastorielaan 51, Veldhoven. Het formulier is gratis bij de secretaris-penning- meester verkrijgbaar. Om tot het examen te worden toegelaten moet de kandidaat bij de aanmelding overleggen: a. Het bovengenoemd formulier. 318

(NGT) Geodesia | 1974 | | pagina 18