creatie; R. Melzer, Akoestische aspekten van het ste- debouwkundige ontwerp; R. I. M. van der Ham en J. A.M. E. Iding, Analyse van een landschapsanalyse. Nr. 1 - jan. 1973 Chr. de Ruijter-de Zeeuw, Op weg naar participatie; Jan Veen, De verstoring van weidevogelpopulaties; T. K. Hiibner en D. Treep, Een vergelijking van de kapitaalslasten van het wonen. Nr. 2 - febr. 1973 W. G. Verkruisen, Oost-Groningen; A. A. M. van den Berg e.a., Flexibiliteit in bestemmingsplannen; A. A M. van den Berg e.a., Kwaliteit van de situering van woningen in een nieuwe buurt; S. Zwerver, Overgangs- regelen; F. P. J. A. M. Houben, Is de relatie tussen woonsituatie en gezondheid aangetoond?; M. Spoel- stra, Ruimtelijke ordening en de zorg voor het milieu. Nr. 3 - mrt. 1973 L. H. J. Angenot, Schets van de eerste kwart-eeuw stedebouwkundig onderzoek in Nederland; W. Stei- genga, Kanttekeningen bij een periode; JH. Mulder, Schaalveranderingen en markante punten in de stede- bouw de afgelopen 40 jaar; R. van de Waal, De ont wikkeling van het streekplan; Jhr. J. de Ranitz, Van uitbreidingsplan naar bestemmingsplan; G. A. van Poelje, Na vijftig jaar; S. O. van Poelje, Juridische aspecten van de ruimtelijke ordening na het in wer king treden van de Wet op de R.O.; G. de Haan, Enige opmerkingen over een „doeltreffende woning- politiek"; Wa. C. Blomberg, De relatie bewoner-wo ningbouwcorporatie, vroeger en nu. Nr. 4 - april 1973 Symposium Markerwaard te Utrecht op 16 febr. 1973. M. Klasema, Algemene toelichting op de alternatie ven; J. C. van Dam, Waterhuishouding; G. J. van den Berg, Ruimtelijke ontwikkeling; F. M. Maas, Het milieu van de Markerwaard; C. A. Kuysten, Marker waard of Markermeer?; J. Volmuller, Verkeer; Sa menvatting van de discussie n.a.v. de hiervoorgenoem- de inleidingen. Nr. 5 - mei 1973 P. J. Risseeuw, Het plan Maarssenbroek; G. A. Hoek- veld, Stadsgeografische processen, analytisch bezien; V. A. M. Verberk, Een evaluatie van de methode van denkmodellen; J. JSijbrandij, De erfpacht van daag. Nr. 6 - juni 1973 J. Buit, Proeve van een regionaal integraal ontwikke lingsprogramma?; J. H. Speelman, De Ruimtelijke Ordening en de Landbouw; J. W. C. Lems, Het lan delijk karakter; G. Allaert, Waarheen met de vraag naar tweede woningen in de Ruimtelijke Ordening?; W. A. A. Nolet, Wet tot wijziging van de onteige ningsprocedure; J. Th. Gantvoort, Nogmaals, De be hoefte aan winkelruimte in Nederland; een evaluatie. Nr. 7/8 - juli/aug. 1973 Centraal thema: de bewoner; C. W. Visser, Huishoud- wetenschappen, een studierichting aan de Landbouw hogeschool te Wageningen; H. van Leeuwen, Wat is wonen?; T. Walter, De post wonen in het gezinsbud get; J. M. van Dam, Structuur- of denkmodellen in de ecologie van het wonen; A. van der Meer, De woning als werkplaats; P. J. J. Pennartz, Naar een model voor de wisselwerking tussen ruimtelijke omgeving en sociaal gedrag; H. Knoop, Vormgeven en waarnemen; H. van Leeuwen en W. van Ingen, Mogelijkheden tot objectivering van de woonomgeving; B. E. Th. A- Hogenboom-Kessler, Wij hebben dat/ons huis ge bouwd; JMeijering-Zijlstra en A. de Wit-Sauter, Woonvoorlichting in theorie en praktijk; M. ter Veer-Bos en J. M. van Dam, Inspraak-participatie- zeggenschap. Nr. 9 - sept. 1973 J. Laan, Van doeleinden naar plan met behulp van lineair programmeren; G. Buiks, Situeringsanalyse, een achtergebleven onderdeel van de planologie!; Buit, De economische betekenis van een levende bin nenstad; R. Meisclike, De toekomst van onze oude binnensteden; J. G. Borchert, Perifere detailhandels vestigingen in de ruimtelijke ordening; T. K. Hiibner en J. P. J. Koelemeijer, De realisatie van verhuis plannen. Nr. 10 - okt. 1973 F. J. Frima, De grote stad als probleemgebied; G- Lambooy, Kanttekeningen bij het rapport; de grote steden als probleemgebied; V. A. M. Verberk, Het Benelux-Middengebied, Een optimaal structuurmodel, Samenvatting van het rapport van de Hasseltse Studie groep; H. T. Vink, Het structuurplan Purmerend; W. Stokkink, Het onderzoek t.b.v. het structuurplan Pur merend; H. Kaiser, Verkeers- en vervoersaspekten Purmerend; Mr. P. Schotten, Purmerendse knelpunten en hun aanpak. Nr. 11 - nov. 1973 B. AR. Vellekoop, Ruimtelijke ordening en ekologie; W. Wissing, Ontwikkeling gewestelijke structuurplan nen; W. F. C. Blom, De erfpacht in de toekomst; B. Nieuwenhuijse en H. Jaanus, Determinanten van woonpreferentie in de gemeente Uithoorn. Nr. 12 - dec. 1973 J. Buursink, De functionele hiërarchie; li. W. Kuiper, Methodiek voor kosten/baten analyse; B. G. Zandstra- Andela, Beleidsanalyse van de stadsvernieuwing bij de Rijksoverheid; B. Erwich en D. de Champeaux, Een gedemocratiseerde besluitvormingsmethode met een komputer voor lokaliseringsproblemen in de pla nologie. Nr. 1 - jan. 1974 R. E. Atman, De Indonesische kampong als stedelijk randverschijnsel, een noodzakelijk kwaad?; Jacques Kooien, Stedebouw en volkshuisvesting gedemocrati seerd; T. K. Hiibner, Een korte beschouwing over de rijksuitgaven voor de volkshuisvesting in 1968 - 1977; P. Kessler, Kwaliteitsbeschrijving menselijke woonom geving. Nr. 2 - febr. 1974 J. A. van Ginkel en H. F. L. Ottens, Mensen en be drijven in en om het groene hart; A. Kleijn, Wat staat de gebundelde deconcentratie in de weg?; H. Noorde- graaf, Vliegen in Zuidwest-Nederland; G. D. Jlooge- lattd, De parkeerbehoefte in moderne winkelcentra; Verslag vergadering huurbeleid op lange termijn d.d. 7 dec. 1973. Nr. 3 - mrt. 1974 P. Nijhof, Stationswijken in Nederland; D. van Alphen en W. Brandenburg, Overheid en inspraak in de ruim telijke ordening; H. Blaas en J. Scheurwater, Mata- plan, een proeve van een methode voor funktie-alloka- tie in de kontest van een nieuwbouwwijk; D. H. Frieling, Afscheid van doorstromingsland; E. D. Huls bergen, Segregatie in Rotterdam. Nr. 4 - april 1974 Studiedag Oriënteringsnota d.d. 21 februari 1974, Rede van J. P. A. Gruijters, Minister van Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting; Inleidingen op deze dag; E. D. J. Kruijtboscli, Economisch structuurbeleid in het kader van de ruimtelijke ordening; W. Stei- genga, Gegist bestek: behouden vaart?; G. Hupkes, Het infrastruktuurbeleid, speciaal voor verkeer en vervoer; M. J. Vroom, De waardering van het land schap; O. W. A. Baron van Verscliuer, Het instru mentarium in de ruimtelijke ordening; Verslag S.P.O.- diskussiegroep studiedag 21 mrt. 1974, onderwerp: Planologisch onderzoek en de oriënteringsnota. 321

(NGT) Geodesia | 1974 | | pagina 21