te heffen de theodoliet juist boven een punt opstellen? 4. a. Waarom wordt op de rand van een theo doliet afgelezen op twee diametraal tegenover elkaar gelegen plaatsen? b. Waarom wordt bij het meten met een theodoliet de kijker op de helft van het aantal waarnemingen door geslagen? 5. Waarom is een prisma geschikt voor ge bruik uit de vrije hand? 6. Welke eis(en) stelt men aan een prisma? Hoe controleert men een prisma? Hoe kan men met een prisma toch juiste resultaten verkrijgen als niet aan de eis(en) is voldaan? 7. Wat voor verzekeringsmateriaal behoort men in landelijk gebied te gebruiken voor vaste punten die in coördinaten in het stelsel der R.D. moeten worden bepaald? Geef aan hoe men dat verzekeringsmateriaal plaatst. 8. Een treklijn is 4 a 5 keer zo lang als de loodlijn die men met behulp van deze treklijn wenst te controleren. Wat controleert men hierdoor met betrekking tot de loodlijn? Het antwoord toelichten s.v.p. 9. Men wenst een kaart op grote schaal te maken waarop voorkomen de kustlijn AB en de plaat. De begaanbare strook langs de kust lijn is ongeveer 5 meter breed. Ten zuiden van deze strook bevindt zich dicht bos. De plaat ligt meer dan een meetband lengte uit de kuststrook. Geef aan hoe men de meting verricht als men uitsluitend beschikt over jalons, jalonniveau, meetband, meetpen- nen, schietlood en een prisma. De plaat is met behulp van een bootje te bereiken. 10. Hoe kan men in de situatie hieronder ge tekend een jalon plaatsen op de bissectrix van hoek ABC? Gi ootteberekening 1. Tijd: 7.y2 uur S' -fc De grens tussen de percelen 5694 en 6485 zal worden vervangen door een nieuwe grens XY en wel zodanig dat de eigenaar van 6485 een nieuw perceel verkrijgt van gelijke grootte. De grens XY moet evenwijdig zijn aan de wes telijke grens van de Industrieweg (perceel 5694). Gevraagd te berekenen: a. de uitzetgegevens van de punten I en F; b. de grootte van de te ruilen perceelsgedeel ten. s$. $6*or 8 8 '4'-5o 49.50' 50.04 6S.o. 6485 erf fi O 5694 W 2. 1971 Rododendrons 72

(NGT) Geodesia | 1975 | | pagina 16