STUDIEDAG NEDERLANDSE VERENIGING VOOR GEODESIE Op vrijdag 30 mei 1975 organiseert de Neder landse Vereniging voor Geodesie een Studie dag Mariene Geodesie. Plaats: Aula T.H., Mekelweg 1, Delft. PROGRAMMA: 10.00 uur Ontvangst. 10.25 Opening door de voorziter NVG, ir. drs. H. A. L. Dekker. 10.30 Prof. ir. W. Langeraar: Geodetisch werk op zee, in het bijzonder hydro grafie. 11.00 Ir. J. C. de Munck: Systemen van plaatsbepaling op zee. 11.30 Ir. J. H. M. van der Wal: Metingen ten behoeve van civieltechnische werken op zee. 12.00 Discussie over de ochtendvoor drachten. 12.30 Lunch. 13.30 Prof. ir. G. J. Bruins: Zwaartekracht en de zee. 14.00 Ir. J. G. Riemersma: Ervaringen met akoestische plaatsbepaling op de Noordzee. 14.30 Forumdiscussie. 15.45 Sluiting studiedag, koffiepauze. 16.00 Huishoudelijke vergadering NVG. De kosten van deelname bedragen 12,50 met lunch en 5,zonder lunch. In verband met plaatsruimte en lunchreservering is aanmelding vooraf noodzakelijk. Lezers van GEODESIA kunnen zich aanmel den per briefkaart (vermelden: met of zonder lunch) aan: De Voorbereidingscommissie Studiedag Mariene Geodesie Lab. voor Geodesie Kanaalweg 4, Delft. De aanmelding dient uiterlijk op 21 mei a.s. in het bezit van de voorbereidingscommissie te zijn. RUILVERKAVELING STRIJPER AA BUDEL Groter deel beeklopen in tact De hoofdingenieur-directeur voor de landin richting in Noord-Brabant heeft, nadat het overleg tussen partijen niet tot overeenstem ming had geleid, een compromis-voorstel ge daan met het doel de kanalisatie van de beken in de ruilverkaveling Strijper Aa- Budel, gedeel telijk geen doorgang te doen vinden. De Plaat selijke Commissie en het College van Gedepu teerde Staten hebben dit voorstel aanvaard. Dit o.m. antwoordt minister mr. A. van der Stee (landbouw en visserij) mede namens staats secretaris W. Meijer (cultuur, recreatie en maatschappelijk werk) op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Giebels. De Centrale Cultuurtechnische Commissie is in grote meerderheid met dit voorstel akkoord gegaan op grond van de overweging, dat het hier een goedgekeurd ruilverkavelingsplan be treft, waarvoor reeds een rijksbijdrage was toe gezegd. Tevens is hierbij overwogen, dat aan koop van gronden in het beekdal binnen redelijke termijn niet uitvoerbaar moet worden geacht. Na uitvoerig overleg en zorgvuldige overweging van alle belangen heeft de staats secretaris van CRM, zij het node, zich bij vorenbedoeld compromis-voorstel neergelegd. Het plan van wegen en waterlopen van de ruilverkaveling „Strijper Aa - Budel" omvat een totale lengte van 92 km waterlopen, waar van 23 km een grotendeels natuurlijk verloop heeft. Van laatstgenoemde categorie kon door een vorig jaar uitgevoerde planwijziging ten aanzien van de Strijper Aa 5 km in de huidige staat worden behouden, terwijl volgens het compromis-voorstel hieraan 2 km wordt toe gevoegd. Een en ander houdt in dat 16 km wel is of wordt uitgevoerd volgens het plan. Vol gens de ter beschikking staande gegevens zou van het geheel in hun huidige staat handhaven van drie beeklopen ca 230 ha netto landbouw grond binnen de ruilverkaveling schade onder vinden. Schadeloosstelling door aankoop of anderszins is in deze situatie slechts mogelijk, indien de eigenaren en de gebruikers bereid worden gevonden akkoord te gaan met een dergelijk alternatief in de plaats van de gedane toezeggingen. In het interim-advies nationale landschapspar ken is het gebied „Borkel-Schaft" als potentieel nationaal landschapspark genoemd. Over de uiteindelijke aanwijzing van gebieden als natio naal landschapspark is, zoals bekend, nog geen uitspraak gedaan. 101

(NGT) Geodesia | 1975 | | pagina 21