T.H. ZOMERKAMP Het jaarlijks TH-Zomerkamp vindt dit jaar plaats van 16 juni tot en met 4 juli, op het terrein en in de schuur van H. Hofmans, Driehoek 6, Oploo (N.-Br.). Ook dit jaar wordt er een open avond gehou den en wel op donderdag 26 juni. Iedereen die het kamp wil bezoeken en aan de avond wil deelnemen is vanaf plm. 8 uur van harte wel kom. Secretaris Zomerkampcommissie H. J. Krijnen BELANGRIJKE O. S.-BESLUITEN DEFINITIEF VAN KRACHT Verruiming bijdrageregelingen De volgende, eerder aangekondigde bestuurs besluiten van de Stichting Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw zijn, na ver kregen oordeel van de Europese Commissie, blijkens publikatie in de Nederlandse Staats courant, ingaande 3 april 1975 definitief van kracht geworden. Het betreft hier: Bestuursbesluit no. 138 houdende een wij ziging van het Beëindigingsvergoedingsbe- sluit; Bestuursbesluit no. 139 houdende een wij ziging van de bijdrageregeling in de kosten van economische verouderde glasopstanden; Bestuursbesluit no. 140 inzake de vaststel ling van een bijdrageregeling ter bevorde ring van de vernietiging van tulpebollen- kramen, samengaand met bedrijfsbeëindi ging. Beëindigingsvergoedingsbesluit De uitkeringen ineens in het kader van het Be- eindigingsvergoedingsbesluit zijn aangepast. De bedragen voor de vaststelling van de vergoeding ineens op basis van de vrijge maakte cultuurgrond zijn bepaald op: 1.200,per ha bouw- en grasland (was 1.000,—); 4.800,per ha bloembollen, boomkwe kerij (was 4.000,en glastuinbouw (was 3.000, 3.600,per ha overige cultuurgrond (was 3.000,—). De vergoeding ineens op basis van de be drijfsomvang: de uitkering bij een omvang van 2500 en 3000 punten (minimum) wordt verhoogd van 5.000,tot 6.000, de afstand tussen de volgende puntenschij- ven (500 punten per schijf) wordt verhoogd van 1.000,tot 1.200, het maximum van de vergoeding ineens (bij 10.000 punten en meer) wordt verhoogd van 20.000,— tot 24.000, Bedrijf sverkleining Volgens het Beëindigingsvergoedingsbesluit kwam voor een beëindigingsvergoeding niet in aanmerking het bedrijfshoofd dat zijn land bouwbedrijf uitoefent op een oppervlakte die op het tijdstip van aanvrage meer dan 15% kleiner is dan op enig ander tijdstip gedurende de laatste 5 jaar, tenzij deze vermindering is ontstaan door onteigening dan wel minnelijke verkoop ter voorkoming van onteigening. Nu is besloten ook verkoop aan de Stichting Beheer Landbouwgronden (SBL) niet meer aan te merken als een ontoelaatbare bedrijfsverklei- ning voorafgaande aan de beëindiging. [°)®@l (cTJ The astrometric procedure of satellite plate reduction as applied at the Delft Geodetic Insti tute. In de serie Publications on Geodesy" is ver schenen „The astrometric procedure of satellite plate reduction as applied at the Delft Geodetic Institute", geschreven door L. Aardoom, D. L. F. van Loon en T. J. Poelstra. De uitgave om vat de volgende hoofdstukken: Introduction (1), Some technical details (2), Time reduction (3), Position reduction (4), Conversion to fixed- earth reference (5), Quality assessment by means of curve-fitting (6) en Results (7). Na hoofdstuk 7 zijn twee tafels opgenomen: Observations from Wippolder-site (table I) en Observations from Ypenburg-site (table II). Duidelijke afbeeldingen begeleiden de tekst van de goed verzorgde uitgave. 131 IR. S. RIENSTRA ADVISEUR GEO-MEETDIENST BV Ir. S. Rienstra, vroeger Hoofd van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, zal de Geo-Meetdienst (m.i.v. 1 januari 1975) als adviseur bijstaan.

(NGT) Geodesia | 1975 | | pagina 19