RUILVERKAVELING KOUDUM Overeenstemming over uitgangspunten van ver dere voorbereiding Het tussen de Centrale Cultuurtechnische Com missie (CCC) Gedeputeerde Staten van Fries land en de voorbereidingscommissie gevoerde overleg heeft geleid tot overeenstemming over een aantal uitgangspunten, op grond waarvan de voorbereiding van de ruilverkaveling Kou- dum kan worden voortgezet. Deze uitgangspun ten hebben onder meer betrekking op de mo gelijkheid om in het kader van de ruilverkave ling door directe grondaankopen en door toe wijzing van gronden een zodanige reservaats vorming te realiseren, dat aan de natuurbe- schermingsbelangen, zoveel als mogelijk is, wordt tegemoet gekomen. Dit o.m. antwoordt minister mr. A. van der Stee (landbouw en visserij), mede namens de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk, de heer W. Meijer, op schrif telijke vragen van de Tweede Kamerleden, de heren Tolman en Wisselink. Door de inhoud en het tijdstip van uitbrengen van het advies van de Natuurwetenschappelijke Commissie van de Natuurbeschermingsraad (NWC) aan de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk ten aanzien van de ruilverkaveling Koudum, is onrust ont staan onder de agrarische bevolking in het be trokken gebied. De CCC heeft, ter voorko ming van een dreigende impasse, in september jl. een subcommissie ingesteld die een oplossing moet voorbereiden. Het plan, dat door de voorbereidingscommissie met de belanghebbenden in de streek is be sproken, kan niet volledig worden gehandhaafd. Met name zal, naar aanleiding van het advies van de NWC, ernaar worden gestreefd het doorgaande karakter aan een aantal wegen te ontnemen, teneinde de rust zoveel mogelijk te waarborgen in de gebieden, welke van groot belang zijn als broedplaatsen voor weidevogels. REGELING PARTICULIERE CULTUUR TECHNISCHE WERKEN Aanvraagmogelijkheid vanaf 1 juni opgeschort Op grond van het zeer grote aantal reeds in gediende aanvragen voor een bijdrage krach tens de regeling particuliere cultuurtechnische werken en de daaruit voortvloeiende budget taire gevolgen heeft de minister van landbouw en visserij, mr. A. van der Stee, de aanvraag mogelijkheid ingaande 1 juni a.s. tot nader or der opgeschort. Zoals bekend, voorziet de regeling in de mo gelijkheid, onder zekere voorwaarden een rijks bijdrage te ontvangen in de kosten van goed gekeurde investeringen op het gebied van de ontsluiting op landbouwbedrijven, de verbete ring van de detailontwatering, de vergroting en vormverbetering van percelen en de profielver betering. De aanvraagmogelijkheid voor een bijdrage werd 1 december 1.1. opengesteld. Begin april van dit jaar waren ruim 24.000 aanvragen bij de Hoofdingenieurs-Directeuren voor de Land inrichting binnengekomen, betrekking hebben de op een rijkssubsidie van 190 miljoen. Naar verwachting zullen maandelijks 4.000 a 5.000 aanvragen kunnen worden behandeld. Indien alle genoemde werken zouden worden uitge voerd, zou de totale investering ruim 400 miljoen belopen. Overigens zijn per 1 april jl. reeds ruim 4.000 bijdragetoezeggingen verleend, tegenover 300 afwijzingen. Voor de budgettaire gevolgen van de reeds ontvangen en tot 1 juni nog binnen te komen aanvragen voor een subsidie uit hoofde van de ze regeling zal de minister de nodige voorzie ningen treffen, inzonderheid t.a.v. de in 1976 te dekken uitgaven. 160 25 augustus6 september 1975 XVIth General Assembly of the UGGI te Gre noble. 813 september 1975 Photogrammetrische Woche, Stuttgart. 24 september2 oktober 1975 Tentoonstelling „Het Instrument" in RAI-Gebouw te Amsterdam. 2324 oktober 1975 NGL-congres te Utrecht, jaarbeurscongres en vergadercentrum. 2428 november 1975 Landmeetkundig Gezelschap „Snellius" 7e Lus trum.

(NGT) Geodesia | 1975 | | pagina 20