eniging van Nederlandse Gemeenten, het Pro- duktschap voor Veevoeder en de Federatie van Welstandstoezicht. De in samenwerking met de Staatssecretaris van CRM aangevangen activi teit voor een beter beheer en behoud van his torische buitenplaatsen, zal worden geïntensi veerd. Landinrich tingsbeleid Voor het landinrichtingsbeleid op langere ter mijn zijn de door de regering na de gehouden inspraak nader uitgewerkte beleidsvoornemens uit de Oriëntatienota Ruimtelijke Ordening richtinggevend. Naast het structuurschema voor de landinrichting zijn thans tevens structuur schema's aangekondigd voor de openlucht recreatie en het natuur- en landschapsbehoud. In het structuurschema landinrichting zullen voor de gebieden waar landinrichting is ge wenst naast de voorzieningen ten behoeve van de land- en bosbouw, de voorzieningen ten aanzien van openluchtrecreatie en natuur- en landschapsbehoud gecoördineerd worden op genomen. Minister Van der Stee is voornemens in het structuurschema landinrichting ook de doelstellingen van de landschapsbouw in de beschouwing te betrekken, ten einde het beeld van het in de toekomst te voeren beleid ten aanzien van de landinrichting te completeren. Met de zijnerzijds toegezegde ontwikkeling van een structuurvisie voor de landbouw op langere termijn en een visie op de instandhouding en uitbreiding van het bos is een begin gemaakt. Binnenkort zal de interdepartementale commis sie, belast met de voorbereiding van de Land inrichtingswet, een interimnota uitbrengen, waarin de hoofdlijnen ter discussie worden gesteld. De uitwerking tot een ontwerp-land- inrichtingswet zal in aansluiting hierop met spoed kunnen volgen. Het concept-wetsontwerp voor de herinrichting van Oost-Groningen en de Gronings-Drentse Veenkoloniën beoogt te komen tot een ge- integreerde uitvoering van infrastructurele, landschappelijke en sociaal-economische maat regelen, gecombineerd met een oplossing van de problematiek van de Groninger Stadsrech ten. Dit ontwerp is onderwerp geweest van een uit voerige consultatie in het gebied onder leiding van de beide betrokken provinciale besturen. De bewindsman hoopt de voorbereiding van het wetsontwerp spoedig af te kunnen ronden, op dat de parlementaire behandeling zo mogelijk in 1976 kan plaatsvinden. De Memorie van Antwoord betreffende de Re constructiewet voor Midden-Delfland zal hope lijk spoedig worden aangeboden. Wat betreft de aanwijzing van gebieden waarop beheersregelingen van toepassing zullen zijn, heeft de minister van volkshuisvesting en ruim telijke ordening advies gevraagd aan de Rijks planologische Commissie. Minister Van der Stee acht het in dit verband van groot belang, dat daarbij een zekere voorrang wordt gegeven aan gebieden waar de boeren al te lang in het onzekere verkeren of waar de voorbereiding van ruilverkaveling stagneert of dreigt te stag neren door problemen in het raakvlak van landbouw en natuurbescherming. Op grond van de beslissing van de Centrale Cultuurtechnische Commissie in een tweetal blokken een proef te nemen met de uitvoering van eenvoudige ruilverkaveling, ten einde na te gaan in hoeverre binnen het kader van de huidige Ruilverkavelingswet tot een versnelde uitvoeringsprocedure kan worden gekomen, zijn de ruilverkavelingen „Terschelling" en „Hedel- Ammerzoden" bij het volgordeschema ingepast. In 1973 en 1974 tezamen is voor ruim 87.000 ha ruilverkaveling bij de stemming tot uitvoe ring besloten. Hiermee is de in het kader van de Nota inzake het landbouwstructuurbeleid ge- m Eigentijds ^jj tekenen, graveren^ strippen en reproduceren met K+E Stabilene j films Jm Herengracht 22, Amsterdam 1002. Telefoon 020-229014. Telex 12622. 263

(NGT) Geodesia | 1975 | | pagina 15