RUILVERKAVELING DUBBROEK AANGENOMEN Op 24 september j.l. is te Maasbree (L.) de stemming gehouden over de ruilverkaveling Dubbroek (731 ha, 810 stemgerechtigden). De ruilverkaveling is aangenomen met een meerderheid van 60% van de gestemde opper vlakte. De stemmenverdeling was als volgt. Aan de stemming werd deelgenomen door 383 stem gerechtigden; vertegenwoordigende 602 ha. Hiervan stemden 172 stemgerechtigden vóór, vertegenwoordigende 369 ha. Tegen stemden 211 stemgerechtigden, vertegenwoordigende 233 ha. De stemming over de ruilverkaveling Dubbroek was de eerste na het ingaan van de gewijzigde stemmingsprocedure. NLF-EXAMENS 1976 VOOR TECHNICUS EN TEKENAAR Namens het bestuur van de Stichting NLF-exa- mens maakt de betreffende Examencommissie bekend dat in het voorjaar van 1976 reglemen tair examens zullen worden afgenomen voor de NLF-diploma's landmeettechnicus en land meetkundig tekenaar. Het schriftelijk gedeelte van de examens zal worden gehouden in april, in de week na Pasen, het praktische, resp. het mondelinge gedeelte in mei of juni. Aanmel ding voor een examen moet op een daarvoor bestemd formulier geschieden vóór 1 maart 1976 bij de secretaris-penningmeester van de ze examencommissie, Kanaalweg 3 b, Delft. Het formulier is gratis bij de secretaris-penning meester verkrijgbaar. Om tot een examen te worden toegelaten moet de kandidaat bij de aanmelding, behalve het genoemde formulier overleggen: a) een werkgevers- of opleidersverklaring, waar uit blijkt dat de kandidaat zich gedurende de voorgeschreven termijn (zie hieronder) prak tisch heeft geoefend en de onder b. genoemde werkstukken zelf heeft vervaardigd; b) de vereiste werkstukken (zie hieronder), welke alle originelen dienen te zijn. Deze moe ten de verlangde vaardigheden tot uitdrukking brengen, zoals omschreven in het betreffende examenprogramma. De uitwerking van een ex amenopgave NLF wordt niet geaccepteerd. De kandidaat die reeds eerder tot een examen werd toegelaten, behoeft bij wederaanmelding voor datzelfde examen de onder a. en b. be doelde stukken niet opnieuw over te leggen. Het examengeld voor het examen Landmeet kundig tekenaar bedraagt 110,Bij afwij zing na het afleggen van het schriftelijk examen gedeelte vindt geen restitutie plaats van een ge deelte van het examengeld. Het examengeld voor het examen Landmeettechnicus bedraagt 175,Bij afwijzing na het afleggen van het schriftelijk examengedeelte wordt 50,ge restitueerd. Het examengeld plus f 2,50 voor toezending van het verslag van het laatstgehouden examen moet vóór 1 maart 1976 worden gestort op postrekening nr. 390479 t.n.v. de secretaris penningmeester Examencommissie NLF te Delft. Ten aanzien van de onder a. bedoelde praktijk en de onder b. genoemde werkstukken worden de volgende eisen gesteld: Examen landmeettechnicus Praktijk: De kandidaat dient tenminste gedurende 100 velddagen de landmeetkunde (detailmeten, hoekmeten en waterpassen) als leider van een meetploeg te hebben beoefend: Werkstukken: a) Tenminste twee veldwerken van eigen me ting ten behoeve van een (zelfstandige) kaar- tering, bevattende opstallen, straatmeubilair enz. en een bijbehorend meetlijnen-overzicht. b) Een uit a. vervaardigde potloodkaartering met bijbehorende calque in inkt, schaal 1 500. c) Een dwarsprofiel met schets, opgenomen op enige slagen afstand van een in hoogte bekend punt. Opm.: bij a. en b. dient rekening gehouden te worden met het normblad NEN 3256. De kan didaten die reeds eerder werden toegelaten tot het examen voor Landmeetkundig tekenaar worden vrijgesteld van het inleveren van een kaartering en calque. Examen landmeetkundig tekenaar Praktijk: De kandidaat dient tenminste gedurende 200 kantoordagen het landmeetkundig tekenen praktisch te hebben beoefend. Werkstukken: a) een potloodkaartering met bijbehorende cal que in inkt c.q. gravure; b) een matenplan of een topografische teke ning, zoals omschreven op blz. 13 van het pros pectus. Ten aanzien van het gebruik van rekenmachi nes, detailcoördinatograaf, graveerfilm en/of 296

(NGT) Geodesia | 1975 | | pagina 20