EXAMEN LANDMEETASSISTENT NLF 1976 Namens het bestuur van de Stichting NLF- examens maakt de Examencommissie bekend dat in het voorjaar van 1976 reglementair examens zullen worden afgenomen voor het NLF-diploma landmeetassistent. Het schriftelijk gedeelte van de examens zal worden gehouden in april, in de week na Pasen; het praktische en mondelinge gedeelte in mei of juni. Aanmelding voor deze examens moeten, op een daarvoor bestemd formulier, geschieden vóór 1 februari 1976 bij de secretaris-penning- meester van de examencommissie voor NLF landmeetassistent, Pastorielaan 51, Veldhoven. Het formulier is gratis bij de secretaris-pen ningmeester verkrijgbaar. Om tot het examen te worden toegelaten moet de kandidaat bij de aanmelding overleggen a. Het bovengenoemd formulier. b. Een werkgevers- of opleidersverklaring, waaruit blijkt dat de kandidaat gedurende de voorgeschreven termijn van tenminste 2 jaar als landmeetassistent werkzaam is ge weest. Het examengeld voor landmeetassistent be draagt 100,bij afwijzing na het afleggen van het schriftelijk examengedeelte wordt 50,gerestitueerd. De betrokken kandida ten zijn bij het praktische examengedeelte col lectief verzekerd tegen de gevolgen van wette lijke aansprakelijkheid. Voor verdere informatie over deze examens wordt verwezen naar het prospectus (uitgave september 1974), dat gratis kan worden aan gevraagd bij genoemde secretaris-penningmees ter van de examencommissie. INTERIM-NOTA LANDINRICHTINGSWET NADERT VOLTOOIING Op het volgordeschema voor ruilverkavelingen in voorbereiding, zoals dit in de loop van dit jaar door de Centrale Cultuurtechnische Com missie is vastgesteld voor de komende vijf jaren, komen ruim 80 ruilverkavelingsblokken voor. Over 25 blokken heeft de Natuurweten schappelijke Commissie (NWC) een advies uitgebracht. Hierdoor is de achterstand welke in deze advisering was ontstaan, voor een aan zienlijk deel ingelopen. Voor een doelmatige voorbereiding van een ruilverkaveling is het echter noodzakelijk, dat het NWC-advies tenminste 3 jaar vóór het ruil verkavelingsrapport ter beschikking komt. In verband hiermede is het noodzakelijk dat ook in 1976 een inhaalprogramma wordt gereali seerd. Er is overeengekomen dat de NWC in 1976 een advies over 23 blokken zal uitbren gen. Hierdoor kan in de loop van 1977 de situatie worden bereikt, dat de NWC-adviezen uitkomen op het voor de voorbereiding van een ruilverkaveling gewenste tijdstip. Dit onder meer blijkt uit het antwoord van minister mr. A. van der Stee (landbouw en visserij) op schriftelijke vragen van de Vaste Commissie voor Landbouw en Visserij der Tweede Kamer naar aanleiding van het voor bereidende onderzoek naar de begroting voor 1976 van zijn departement. Stand der Structuurnota's Minister Van der Stee verwacht, dat binnen enkele maanden de interim-nota inzake de Landinrichtingswet gereed is. De structuurvisie voor de landbouw en de visie op de instand houding en uitbreiding van het bos zullen naar de huidige verwachting medio 1976 gereed zijn. Het structuurschema landinrichting zal in aansluiting hierop eind 1976, begin 1977 kun nen worden afgerond. De Rijksplanologische Commissie werkt mo menteel aan een interim-advies voor de inven tarisatie van de bij voorrang aan te wijzen waardevolle cultuurlandschappen in onder meer de proefgebieden voor nationale land schapsparken en een aantal ruilverkavelingen in voorbereiding. In deze gebieden zal de nadere concretisering moeten plaatsvinden in nauw overleg met de betrokken provinciale besturen en de regio's. Het ligt voor de hand, dat de globale aanduiding op basis van het RPC-advies voor ruilverkavelingen nader zal worden gedetailleerd in het kader van de gang bare voorbereidingsprocedure van ruilverkave lingen en zal worden vastgelegd in het door de Centrale Cultuurtechnische Commissie goed te keuren en aan Gedeputeerde Staten aan te bieden rapport. Van de zijde van de ondernemers in de land bouw bestaat de behoefte aan een minder lang durige uitvoering van een ruilverkaveling. Voorts leeft er bij de belanghebbenden in een ruilverkaveling de vraag om reeds bij de stem ming meer geïnformeerd te worden over de 333

(NGT) Geodesia | 1975 | | pagina 25