uitgangspunten voor de toedeling. De ge noemde proef is erop gericht: een versnelling in het verloop van de uit voeringsprocedure te bewerkstelligen door samenvoeging van procedure-onderdelen en een vergaande voorbereiding van delen van de formele uitvoeringsprocedure voor afgaand aan de stemming. een versnelling van de uitvoeringsprocedure te bewerkstelligen door tijdens de voorbe reiding meer inzicht te verkrijgen in de toekomstige toedeling, waaronder boer derijverplaatsing. Hiertoe dient de voor bereidingscommissie haar inzichten over de grondslagen van het plan van toedeling en het wenselijk geachte plan van wegen en waterlopen en landschapsplan te toetsen aan de wensen van de belanghebbende eigenaren en gebruikers. Het plan van voorzieningen kan vervolgens worden ge detailleerd, opgemeten en begroot. Direkt na de stemming kunnen op basis van deze gegevens de bestekken worden gemaakt en tot uitvoering gebracht. na te gaan in welke mate op basis van deze werkwijze tegemoet kan worden gekomen aan de wens van de belanghebbenden bij de stemming meer inzicht te hebben in de grondslagen van het plan van toedeling, waardoor zij beter gemotiveerd hun stem kunnen uitbrengen. Deze werkwijze is slechts mogelijk in blok ken met een kleine oppervlakte en een overzichtelijke problematiek. Ten slotte is het van belang na te gaan of de inzet van extra mankracht gedurende de voorberei ding opweegt tegen de voordelen van de snellere uitvoering. 334 2-3 februari 1976 Gemeinsam mit dem Fachbereich Bautechnik der Bergischen Universitat/Gesamthochschule Wup- pertal veranstaltet die Technische Akademie Wuppertal unter der Leitung von Professor Dr.- Ing. H. J. Meckenstock, Wuppertal, das Seminar „Digitale Gelandemodelle - Praktische Anwen- dungen im Bau- und Vermessungswesen". 10—15 mei 1976 Comité International de Photogrammétrie Archi tecturale (CIPA). Internationales Symposium für „Photogrammetrie in der Architektur und Denk- malpflege" Bonn. De hieronder vermelde tijdschriften enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de biblio theek van de afdeling Landmeetkunde van de HTS voor de Bouwkunde, t.a.v. ir. B. de Boer, Vondel laan 2 te Utrecht. Acta Geodaetica, Geophysica et Montanistica 1975 - 1 /2 Czelldr, Investigation of the lean-out of the cups of a laboratory centrifugal machine by means of stereo- photogrammetry. Bacsatyai, Halmos, On the increase of the accuracy of gyrotheodolite measurements. Bartha, Halmai, Orbdn, Investigation of the vibration of tripods and compensators. Bölcsvölgyi, Die Rolle des Azimutfehlers in der Zeitbestimmung der Beo- bachtung von Meridiandurchgangen. Meskó, Kovacs, An unbiased comparison of two methods suggested for the computation of residual gravity. Bence, Bod, Lukdcs, Untersuchung der aus dem Triangulations- netz dritter Ordnung abgeleiteten Winkel erster Ordnung. Czober, Povilaitis, Invertierung grosser Normalgleichungsmatrizen durch Partitionierung. Mis- kolczi, Einige Möglichkeiten zur Verbesserung von Prazisionsnivellierlatten. Csernyak, Pethö, Über die Momente nullter, erster und zweiter Ordnung norma ler und lognormaler Verteilungsfunktionen. Alpar, Comparison of adjustment methods of the aerotrian- gulation by numerical filtering techniques. Bisz- tricsany, Proporties of coda waves. Zoltan, Determi nation of the wettability of hydrocarbon formations under field conditions. Miletits, Verb, Vergleich simul- taner Pulsationsspektra bei grosser Langenunterschie- den. Csomor, Seismic mapping of Hungary. Surveying and Mapping 1975 - 3 Pousardien, Mapping for the energy crisis. Stoughton, Computing missing elements of a polygon. Dean, McEntyre, Surveyor's Guide to the use of a law library. Pryor, Metrication. Rick, ACSM student chapters offers tape comparison service to surveyors. Vincenty, Length ratios and scale unknows in trila- teration. Hedquist, On the history of land surveying in China. Tijdschrift Koninklijke Nederlandsche Heidemaat schappij 1975 - 10 Struve, Algemene Vergadering van de KNHM in Zeeland. Benthem, Levend groen: Landschap 1975. Dijkhuizen, Een toekomst voor ons verleden IX Noord-Oost-Friesland: Een „voeteneind" met pers pectief. Sipkes, Stuivend zand II. de Jong, Krijnen, van Oosten, Tissingh, Centrale rondhoutsorteerbedrij- ven. 1975 - 11 Sietzo Dijkhuizen, Een toekomst voor ons verleden X Thorn: Stadsbeeld van hoog gehalte. Hendriks, Meer onderscheiden - minder scheiden. Hermens, Levend groen II: Groene beken in Limburg. Sonneveld, Ont wikkelingen binnen de Heidemij Groep en in groter verband. Schut, Milieu in groen. Allgemeine Vermessungs-Nachrichten 1975 - 10 Kahmen, Die dritte Geodatische Woche Köln 1975.

(NGT) Geodesia | 1975 | | pagina 26