CORADI: NIEUWE CORADOMAT, NIEUWE DIGIMETERS registration" onder de werkingssfeer van de Land Registration Act worden gebracht. Het Engelse Land Register wordt per County of per County Borough bijgehouden, waarbij aan elke Title zijn eigen identificatienummer in de betreffende County is gegeven. De perceelsaanduiding van het grondstuk richt zich naar de „sheet" van de Land Registry Map waarbinnen zich de voorstelling van het perceel bevindt; in ons voorbeeld van het een voudigste geval: County of London, Parish Islington, parcel number 023 op London Sheet XII.92 Section A, plaatselijk bekend 18 Wood- field Avenue. In het losbladig Land Register zijn alle docu menten met betrekking tot een bepaald perceel onder hetzelfde Title Number opgeborgen. Het Register of Titles bestaat uit drie delen: 1° het. Property Register, waarin een korte beschrijving van het grondstuk met verwijzing naar het Filed Plan of naar de Land Registry General Map, op welke Map het perceel even eens is afgebeeld; 2° het Proprietorship Register, waarin de naam, het beroep en het adres van de eigenaar, alsmede de „class of title with which the land is registered", en 3° het Charges Register, bevattende bijzonder heden over de zakelijke lasten welke op het grondstuk drukken, zoals hypotheek, pachten langer dan 40 jaren, erfdienstbaarheden, be perkende overeenkomsten met derden, e.d. De inzage van het register is slechts mogelijk door de rechthebbende zelve en door zijn „so licitor", alsmede door derden die ad-hoc schriftelijk gemachtigd zijn. De Engelsman schijnt zózeer zijn privacy te beminnen, dat in het door de Land Registry te Londen uit gegeven aanmoedigingsgeschriftje over het nut van de landregistratie de speciale mededeling staat: „Registers strictly private!" „There is no publicity in the register of title. It is abso lute private, much more private than the regis ters of joint stock companies, which can be inspected by anyone on payment of 1 s. The registers of title at the Land Registry can only be inspected by, or under the authority of the registered proprietor or his solicitor En zo ziet u, dat ook op het gebied van de Publiciteit (een van de beide grondbeginselen van de grondadministratie als die van het Ka daster en het Grondboek) Groot Brittannië een nogal eenzame positie inneemt. 13 Het is even stil geweest rondom Coradi op de laatste kongres- tentoonstelling konden wij nog niets nieuws laten zien. Maar nu zijn de eerste dokumentaties van de nieuwe Coradomat en de nieu we Digimeters uit. De Coradomat o.a. met dubbele servomotorbesturing voor de Y-as en naast de polaire en orthogonale digimeter nu ook de Digigrid. Vraag deze interessante informatie bij ons aan! Oudegracht 312 - Utrecht - Telefoon 030-313132 - Telex 47543

(NGT) Geodesia | 1976 | | pagina 15