Gs©fB©[}dü@[ïd wam ®m &00G mgjO AFSCHEID ING. A. D. BAARS Na bijna zeven jaar werkzaam geweest te zijn in het redactieteam van Geodesia, waarvan de laatste twee jaar als eindredacteur, heeft de heer Baars besloten op 1 januari 1976 een punt achter deze activiteiten te zetten. Hoewel men als redacteur gewend is ergens een punt achter te zetten, zal het figuurlijk gezien toch meer moeite kosten, te meer als het een consciën tieus man als de heer Baars betreft; iemand die de puntjes op de i zet. Toch kunnen wij zijn standpunt respecteren. Zeven jaar lang een belangrijk deel van de vrije tijd opofferen in het belang van een vak tijdschrift is waarlijk geen sinecure. De werk zaamheden die met het redacteurschap ver bonden zijn, vinden meestal in het weekeinde plaats. De laatste twee jaar in de functie van eindredacteur zijn voor hem de drukste ge weest. Voor de outsider lijkt het een normale zaak dat Geodesia rond de 24ste van de maand door zijn of haar brievenbus glijdt. De insider weet wat voor moeite het vaak kost het zover te krijgen. De spil waar alles om draait is de eindredacteur. Deze spil in de persoon van Baars heeft Geodesia op een voortreffelijke manier draaiende gehouden. In deze periode heeft hij waardevolle contacten gelegd die hun uitwerking ook na zijn afscheid zullen hebben. Het NGL-bestuur en de redactie zijn hem daarom veel dank verschuldigd voor hetgeen hij in de afgelopen jaren voor Geodesia heeft betekend. Ook menen wij deze dank en vooral waardering namens alle lezers van ons blad te mogen overbrengen. In deze erkentelijkheid willen wij ook gaarne mevrouw Baars betrekken. De aandacht van haar man is door zijn activiteiten voor Geo desia niet altijd op haar gericht geweest. Toch heeft zij dit volledig geaccepteerd, waarvoor onze hartelijke dank. Het gaat u beiden goed in de toekomst. Opvolging Tot de redactie is met ingang van 1 januari 1976 toegetreden de heer Ing. J. van Raams- donk van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, die zoals we reeds in het decembernummer berichtten, belast zal zijn met het eindredacteurschap. Als NGL-bestuur en redactie heten wij hem vanaf deze plaats van harte welkom en wen sen hem veel succes in zijn nieuwe functie van eindredacteur en hopen dat hij met veel plezier de hieraan verbonden werkzaamheden zal ver richten. JAARVERGADERING VERENIGING VAN LANDMEETKUNDIGEN Op 21 november jl. heeft in Arnhem de jaar vergadering van de Vereniging van Landmeet kundigen plaats gevonden. De bijeenkomst werd gehouden in hotel „Haarhuis". Na de koffie werd om half elf door voorzitter van der Steenhoven de vergadering geopend. De vaste agendapunten werden in een snel tempo afge handeld. Wat de bestuurssamenstelling betreft, zijn de collega's Pickhard en Mombarg herko zen. De vacature, ontstaan door het aftreden van collega de Bruin, is vervuld door collega Eimers. De voorzitter dankte namens de vere niging de Bruin voor de vele bewezen diesten. De stand van zaken in het landmeetkundig MTS-onderwijs in Arnhem, Amsterdam en Hengelo werd uitvoerig door de Bruin belicht. Een ander punt dat tijdens de vergadering door collega Pelkman naar voren werd gebracht, was de uitbreiding van contacten naar randgebieden waar landmeetkundige technieken worden toe gepast. Tijdens de lunch, eveneens in het „Haarhuis", ging collega de Bruin in op de attracties die het vervullen van bestuursfuncties in de landmeet kundige wereld voor hem heeft gehad. Zoals gebruikelijk na een jaarvergadering werd 's middags een lezing gehouden. Dit keer had het bestuur de heer ing. T. Bruins, werkzaam bij de Rijks Geologische Dienst district Oost, uitgenodigd. Zijn lezing had als onderwerp: „De vervaardiging van de geologische kaart". In een kort tijdsbestek gaf hij, aan de hand van een reeks dia's en een groot aantal voorbeelden, een duidelijk inzicht in alle activiteiten die door de Rijks Geologische Dienst worden uitge voerd. Na de lezing volgde een excursie door Montferland. Tijdens de rondrit wees de spre ker op talloze geologisch interessante details. Tot slot sprak de voorzitter de dank van de aanwezigen uit voor hetgeen de heer Bruins had gebracht. H. S. INBINDEN GEODESIA In verband met een te geringe belangstelling zijn wij genoodzaakt om van de mogelijkheid tot het collectief laten inbinden van de jaar gangen van Geodesia af te stappen. 26

(NGT) Geodesia | 1976 | | pagina 28