de Hinderwet en de bouwverordening. Artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening geeft de mogelijkheid aan de eigenaar een naar billijkheid te bepalen schadevergoeding toe te kennen, wanneer de schade die hij tengevolge van de bepalingen van een bestemmingsplan lijdt, redelijkerwijze niet of niet geheel te zijnen laste behoort te blijven. Is op grond hiervan of op grond van enige andere wettelijke regeling een tegemoetkoming gegeven, dan wordt deze uiteraard in mindering gebracht. De ligging van het goed Bij de waardebepaling van onroerend goed mag men volgens het algemeen uitgangspunt van het wetsontwerp geen rekening houden met de lig ging van het goed met het oog op toekomstig gebruik volgens het bestemmingsplan. De lig ging kan echter van invloed zijn op de be staande gebruikswaarde. Daarmee zal wel reke ning worden gehouden. Landbouwgrond, bij voorbeeld vlakbij een woonkern of bij bepaalde wegen of kanalen, kan juist daardoor een ho gere gebruikswaarde hebben dan ongunstiger gelegen grond, al zou die overigens ook gelijk waardig zijn. Ook bijvoorbeeld bij bedrijfspan den in stad of dorp kan de ligging meetellen. De een kan gunstiger gelegen zijn dan de andere en daardoor een hogere gebruikswaarde hebben. Bodem in systeem van gebruikswaarde Het wetsontwerp legt een bodem in het systeem van de gebruikswaarde. De eigenaar kan in ie der geval rekenen op vergoeding van de waarde die het goed op het tijdstip van inwerkingtreding van de nieuwe wet had naar het oude recht. Dit betekent dat de toekomstverwachtingen die er tot op dat moment waren, geheel en al mee spelen bij de waardebepaling. LANDINRICHTING Op 19 maart 1976 organiseren de Nederlandse Vereniging voor Geodesie, de Sectie Cultuur techniek van het Koninklijk Instituut voor Ingenieurs, de Studiekring Cultuurtechniek van het Koninklijk Genootschap voor Landbouw wetenschap en de Vereniging voor Agrarisch Recht een studiedag over de binnenkort te ver schijnen Interim-nota Landinrichtingswet". Deze studiedag zal worden gehouden in Delft in de Aula van de T.H. Belangstellende niet-leden van genoemde vere nigingen kunnen zich voor deze studiedag op geven door storting van 20,op giroreke ning 2206495 t.n.v. Penningmeester Neder landse Vereniging voor Geodesie te Lelystad. Op het strookje vermelden: studiedag Landin richtingswet. In deze kosten is begrepen een gezamenlijke lunch. De kosten zonder lunch zijn: 10,De aanmeldingstermijn sluit 1 maart 1976. RUILVERKAVELING HET BILDT AANGENOMEN Op 11 december jl. is te St. Annaparochie de stemming gehouden over de ruilverkaveling Het Bildt (6.728 ha, 1684 stemgerechtigden). De ruilverkaveling is aangenomen met een meer derheid van 78% van de gestemde oppervlakte. De stemmenverdeling was als volgt. Aan de stemming werd deelgenomen door 538 stem gerechtigden; vertegenwoordigende 5.276 ha. Hiervan stemden 313 stemgerechtigden vóór; vertegenwoordigende 3.444 ha. Tegen stemden 225 stemgerechtigden; vertegenwoordigende 1.833 ha. RUILVERKAVELING SCHELDEZOOM AFGESTEMD Op 12 december jl. is te Woensdrecht de stem ming gehouden over de ruilverkaveling Schelde- zoom (3.589 ha, 573 stemgerechtigden). De ruilverkaveling is afgestemd met een meerder heid van 62% van de gestemde oppervlakte. De stemmenverdeling was als volgt. Aan de stemming werd deelgenomen door 375 stem gerechtigden, vertegenwoordigende 3.275 ha. Hiervan stemden 123 stemgerechtigden vóór, vertegenwoordigende 1.235 ha. Tegen stemden 252 stemgerechtigden, vertegenwoordigende 2.040 ha. De in deze rubriek vermelde functionarissen zijn be noemd in de vacatures zoals die eerder in personeels advertenties in Geodesia stonden vermeld. Gemeente Gilze en Rijen Benoemd m.i.v. 1 december 1975 tot tekenaar A J. A. M. Huijbers (vroegere werkgever: Ingenieurs bureau „Oranjewoud"). Stcvin Baggeren B.V. Benoemd m.i.v. 19 december 1975 tot landmeetkun dige N. J. Bier. Benoemd m.i.v. 1 januari 1976 tot landmeetkundige K. G. F. v. d. Berg (vroegere werkgever: Gemeente Tilburg). Benoemd m.i.v. 1 december 1975 tot landmeetkundige K. J. Callagher (vroegere werkgever: Clyde Port Authorities). Gemeente Bergen op Zoom Benoemd m.i.v. 1 februari 1976 tot adjunct technisch ambtenaar W. F. van Uijthoven (vroegere werkgever: Gemeente Breda). Gemeente Roosendaal en Nispen Benoemd m.i.v. 1 februari 1976 tot hoofdopzichter P. Hooiveld (vroegere werkgever: Heideniij Neder land B.V.). 29

(NGT) Geodesia | 1976 | | pagina 31