CATALOGUS VAN KAARTEN TOPOGRAFISCHE DIENST De Topografische Dienst te Delft heeft een nieuwe catalogus van kaarten uitgegeven, waar in tevens zijn vermeld de uitgaven van de Algemene Dienst van de Rijkswaterstaat, de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, de Dienst van het Kadaster en de Openbare Re gisters, de Rijks Geologische Dienst, de Stich ting voor de Bodemkartering en de Hydrogra fische Dienst. Na de algemene bepalingen betreffende de bij de Topografische Dienst verkrijgbare kaarten en details van de kaarten afzonderlijk, volgen modellen, gedeeltelijk in kleur. Voor prijzen en uitvoering is een aparte prijs lijst bijgevoegd. M.i.v. 1 januari 1976 zijn alle voorgaande prijslijsten vervallen. Bestellingen kunnen worden gezonden aan de Topografische Dienst, afdeling kaartverkoop, postbus 145, Westvest 9, Delft of door storting van 3, op postgiro nr. 10 30 10. Een nuttige uitgave voor de liefhebbers. W.K. LUSTRUMBOEK SNELLIUS 1970 -1975 Het in ons oktobernummer aangekondige lustrumboek, dat is samengesteld ter gelegen heid van het 7e lustrum van het Landmeet kundig Gezelschap „Snellius" te Delft is, zoals verschillende lezers reeds weten, intussen ver schenen. Voor diegenen, die deze schat aan informatie over de ontwikkeling in de geodesie nog niet in hun bezit hebben, volgen hier enkele details. Dr. ir. G. H. Ligterink, dekaan van de Afde ling der Geodesie, noemt het boek een waarde volle bijdrage tot het geven van een goede taak omschrijving van de geodetisch ingenieur. Hij is er echter van overtuigd, dat het niet alleen bij geodeten, maar evenzeer daar buiten, zijn weg zal vinden. Wij moeten hier volstaan met een fragmentarisch overzicht van de vele be langrijke artikelen. Van ir. J. H. W. Makkinga lazen wij: Van ruil verkaveling naar landinrichting, terwijl prof. ir. C. Bijkerk en ir. A. C. Visser Geodesie in de landinrichting" bespreken. De (administratieve) planologische geodesie wordt naar voren gebracht door prof. mr. P. de Haan en prof. ir. G. F. Witt. Ir. J. Mol neemt de Ontwikkeling in de leidin genregistratie bij nutsbedrijven" onder de loupe. Een interessant overzicht van de ontwikkeling van het Office international du cadastre et du régime fonder (O.I.C.R.F.)" van de I.F.G. geeft mr. ir. J. L. G. Henssen. Via verschillende bij dragen van collega P. S. Teeling heeft u reeds kennisgemaakt met de vele activiteiten van dit zeer belangrijke documentatiebureau in Den Haag. Over de Mariene geodesie" en over Raak punten van de mariene geodesie en het inter nationale zeerecht" schrijven respectievelijk prof. ir. W. Langelaar en mr. J. A. Walkate, terwijl ir. H. R. van der Wal vertelt over Metingen op zee". Met bijdragen over ruimtelijke ordening, vast goed en doorvoering van de automatisering, eigendomsverhoudingen, beweging in de geo detische probleemstelling en geodetische doel stelling, satellietmetingen, exploratie en exploi tatie van mineralen op zee, wordt het serieuze deel afgesloten. Van luchtiger inhoud zijn de bijdragen over de geschiedenis van de totstandkoming van het nieuwe gebouw voor Geodesie in Delft, het bruisende leven van „Snellius", een prachtige „Ballade in B." van ir. H. L. Rogge, die ons zijn „Register op landmeetkundige literatuur in Nederland" schonk, en „Varia". Op verschillende paatsen wordt verwezen naar lezenswaardige lectuur over de behandelde on derwerpen. De inhoud is voor de geïnteres seerde boeiend. De prijs is niet hoog: afgehaald 16,toegezonden per post 20,(giro nummer 1997507 t.n.v. penningmeester Lus trumboek Snellius, Thijsselaan 11, Delft, onder vermelding van „boek 75"). WK. De hieronder vermelde tijdschriften enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de biblio theek van de afdeling Landmeetkunde van de HTS voor de Bouwkunde, t.a.v. ir. B. de Boer, Vondel laan 2 te Utrecht. Jenaer Rundschau 1975 - 5 Hellmundt, Hotschke, Mölbius, Schneider, Neue nu- merische messsysteme aus Jena. Hamann, Strohm, Lümkemann, Erganzungseinheiten zu Lasergeraten aus Jena. Wild Reporter No. 9 Atkinson, Petra, Eine rosenrote Stadt „Halb so alt wie unsere Zeitmessung". Lurnley, Mehr Leistung dank elektronischer Vermessung. Erlandson, Veress, Deformationsmessungen an Bauwerken mit Photo- Theodolit. Rivett, Aufnahme historischer Gebaude in Australien. Bere, Feldarbeiten mit dem Distomat Wild DI3. Leitpin, Terrestrische Photogrammetrie am Gotthard. Maichow, Neues fiir die Photogrammetrie. Scogings, Photogrammetrische Aufname historischer Felsgravuren. 30

(NGT) Geodesia | 1976 | | pagina 32