DE KONINGH BV geodetische apparatuur '4 Der Vermessungsingenieur 1975 - 6 Wichelhaus, Verbaubeobachtungen beim U-Bahn-Bau. Klemp, Vermessungstechnische Berechnungen für den Umbau des Niedersachsenstadions. Lobbert, Kontroll- messung nnd Ausrichtung einer Kranbahn im Berg- senkungsgebiet. Scliön, Hertel, Photogrammetrische Messung von Imperfektionen an Stahlbrücken. Volk, Fiihrungsmittel - Bausteine der Mitarbeitermotivation. Forum 1975 - 4 Matthias, Staat oder freier beruf als Unternehmer. Meixner, Das zukünftige Berufsbild des Vermessungs- ingenieurs aus der Sicht der freien Berufe. Schaffert, Zusammenarbeit freiberuflicher Vermessungsingeni- eure. Schenk, Geanderte Gebührenregelungen für die Katasterverwaltung und die Öffentlich bestellten Ver- messungsingenieure im Lande Rheinland-Pfalz. Cultuurtechnisch Tijdschrift 1975 - okt. nov. Havinga, Blijvend effect van diepe grondbewerking. Van Rijn, Verkeers- en vervoersonderzoek in het her- inrichtingsgebied van Oost-Groningen en de Gro nings-Drentse veenkoloniën. Van Wijk, Beuving, Bodemtechnische ontwerpnormen voor speel- en lig- weiden en trapvelden. Van Dijck, Gruno-methode voor het leggen van leidingen. Schuifstuwen met een stalen bekisting. Stedebouw Volkshuisvesting 1975 - 11 Heida, Regionale woonattraktie; een voorlopige toet sing op grond van de bestaande literatuur van een theorie omtrent faktoren die van invloed zijn op de regionale woonvoorkeuren. Den Draak, Intra- regionale woonlocatie als object van planologisch onderzoek. Van der Velden, Overloop onderzocht. Gieb, Kwantes, Singelenberg, Woningmarktonderzoek en beleidsdoelstellingen. Nicolai, Ruimte en tijd in stedebouwkundige plannen. Deutsche Geodatische Kommission Reihe B, Heft Nr. 211 Bonatz, Beitrage zur Erdgezeitenforschung des Ar- beiteskreises Geodiisie/Geophysik der Bundesrepu- bliek Deutschland. Reihe B, Heft Nr. 212 Sigl, Landesbericht der Bundesrepubliek Deutschland über die in den Jahren 1971 bis 1974 ausgeführten Arbeiten: Netze; Satellitenverfahren; Gravimetrie; Theorie und Datenverarbeitung; Physikalische Inter pretation. 30 januari 1976 Bijeenkomst Nederlandse Vereniging voor Foto- grammetrie. De heer IJzerman spreekt over de firma „OMI". Hotel Monopole, Stationsplein, Amersfoort. Aanvang 14.15 uur. 23 februari 1976 Gemeinsam mit dem Fachbereich Bautechnik der Bergischen Uruversitat/Gesamthochschule Wup pertal veranstaltet die Technische Akademie Wuppertal unter der Lei.tu.ng von Professor Dr.- Ing. H. J. Meckenstock, Wuppertal, das Seminar „Digitale Gelandemodelle - Praktische Anwen- dungen im Bau- und Vermessungswesen". 12 februari 1976 Rijkscommissie voor Geodesie. Voordracht van dr. K. Lam,beck (Institute de Physique du Globe, Parijs) over „The Earth Rotation: a discussion of the secular and periodic fluctuations". Gebouw voor Geodesie, Thijsseweg 11, Delft. Aanvang 14.30 uur. 20 februari 1976 Bijeenkomst Nederlandse Vereniging voor Foto- grammetrie. De heer Bervoets spreekt over „Fo- togrammetrie en landmeetkunde in Australië". Hotel Monopole, Stationsplein, Amersfoort. Aan vang 14.15 uur. 19 maart 1976 Studiedag georganiseerd door de Nederlandse Vereniging voor Geodesie, de Sectie Cultuurtech niek van het Koninklijk Instituut voor Ingenieurs, de Studiekring Cultuurtechniek van het Konink lijk Genootschap voor Landbouwwetenschap en de Vereniging voor Agrarisch Recht. Het onder werp is „De interim-nota Landinrichtingswet". Aula TH, Mekelweg, Delft. 47 mei 1976 Studiedagen Nederlandse Vereniging voor Karto- grafie. Het onderwerp is „kartografie voo:r de massa-communicatie". Centrum Rolduc, Heyen- dahllaan, Kerkrade. 10—15 mei 1976 Comité International de Photogrammétrie Archi tecturale (CIPA). Internationales Symposium für „Photog'rammetrie in der Architektur ur.d Denk- malpflege" Bonn. SIMON STEVINWEG 48 POSTBUS 347 ARNHEM HOLLAND TELEFOON 085-62 9019 TELEX 45830 INSKO Ruim70 jaareen begrip op het gebied van serviceverlening. Een naam die moderne kwaliteitsinstrumenten garandeert. die tegen een stootje kan en ook bij windkracht 7 nog het juiste meet resultaat aangeeft. Een normale zaak voor landmeters die reeds met eenSokkisha automatisch waterpasinstrument werken. Een openba ring voor diegenen die voor het eerst hiermee kennismaken. Vraag vrijblijvend demonstratie. Tevens kunt u dan worden voorgelicht over ons totale programma, o.a. de nieuwe kompakte afstandsmeter van AGA, de Geodimeter 12. 31

(NGT) Geodesia | 1976 | | pagina 33