Van de voorzitter Geachte lezer, Bij de aanvang van een nieuw jaar horen altijd veranderingen en goede voornemens. De veranderingen krijgt u in de personen van een nieuwe voorzitter, een nieuw bestuurslid en een nieuwe eindredacteur. U begrijpt dat die drie, maar ook de andere bestuurs- en redactie leden, vol goede voornemens zijn. De ouden hebben het best gedaan. Ik meen zeker ook namens u te spreken als ik de schei dende voorzitter, ing. B. M. de Bruin, dank voor het vele, vele werk dat hij in zijn 14- jarige NGL-carrière voor onze „zaak" heeft verricht. Het oude jaar Wij allen zullen trachten het oude jaar te evenaren of zelfs te overtreffen; het oude jaar met als hoogtepunt het congres te Utrecht. Het deelnemersaantal daar bewees ons dat voor de lezingen zowel als de tentoonstelling weer grote belangstelling was. Natuurlijk niet uit alle NGL-geledingen gelijk: Een VMDR-lid zal de lezingen eerder uit algemene belangstelling heb ben gevolgd, een VTAK-lid meer uit directe betrokkenheid. De belangstelling van de VVL- leden zal hiertussen geweest zijn. Wij doen ons best om ieder op z'n tijd aan zijn trekken te laten komen. De artikelen in Geodesia varieerden van karak ter en onderwerp. Voor de 17e maal slaagde de redactie erin u weer via 11 periodieken met de laatste landmeetkundige ontwikkelingen vertrouwd te maken. Hartelijk dank, redactie, in het bijzonder de scheidende eindredacteur, ing. A. D. Baars. U hebt uzelf helemaal „ge geven". De rayons Groningen/Friesland/Drenthe, Over ijssel en Noord-Brabant/Limburg beleefden weer bijeenkomsten in de avonduren, rayon Zeeland had weer zijn jaarlijks terugkerende congresdag. Erg belangrijk, deze bijeenkomsten, alleen al voor de onderlinge contacten. Tenslotte verkregen twee MTS-en ministeriële toestemming voor de start met een landmeet kundige opleiding, t.w. Amsterdam en Arnhem. In Arnhem nam de opleiding reeds een aan vang, alsmede in Hengelo, waar wordt vooruit gelopen op de verlening van de vereiste facili teiten. en het nieuwe De landmeetkunde wordt in steeds toenemende mate geconfronteerd met automatisering. In het nieuwe jaar zal daar dus dikwijls over worden gesproken, en in Geodesia vast wel over wor den geschreven. Dat laatste moet wel, want de ontwikkelingen volgen elkaar zodanig snel op, dat wie zich niet voortdurend oriënteert, al gauw „achter loopt". Hier ligt een taak voor het NGL. Rayonbijeen komsten zowel als uiteenzettingen in Geodesia zijn van het grootste belang. In het najaar hopen wij weer studiedagen te organiseren, waar één of meer actuele proble men zullen worden aangepakt. Nu reeds worden de eerste, zij het summiere, voorbereidingen getroffen voor het volgende congres. Maar daarmee denken we al over 1977, waarvoor het nu nog wel wat vroeg is. Namens bestuur en redactie besluit ik met de wens dat u zowel in huiselijke kring als op landmeetkundig „terrein" een voorspoedig 1976 te wachten staat. S. C. Hoos 3

(NGT) Geodesia | 1976 | | pagina 5