m wam ©m ssGmgjü betrekking tot de inhoud van de vakken als erg zinvol ervaren. Incidenteel is hierdoor reeds een betere afstemming van de program ma's bereikt. Verder hebben de docentleden van de werkgroep de inbreng van studenten zijde als een bijdrage ervaren. 2. De werkgroep is van mening dat verande ringen in het leerplan in de tijd gepland moe ten worden, bij voorkeur op die momenten dat er een verandering in de personele bezetting plaats vindt. 3. De werkgroep is van mening dat er in de toekomst aan het leerplan waarschijnlijk nieuwe vakken moeten worden toegevoegd en be staande vakken moeten worden uitgebreid. Verder is de werkgroep van mening dat een toekomstige HTS-er minder tekenvaardigheid hoeft te bezitten, maar wel inzicht moet heb ben in het maken van kaarten. Om de afdeling enige speelruimte voor leer planherziening te bieden, beveelt de werkgroep aan de afdelingsraad aan om in de naaste toe komst: a. het vak tekenen in het 4e leerjaar te laten vervallen; b. het vak tekenen in het le en 2e leerjaar om te bouwen tot een vak cartografie, o.a. in houdende een zekere mate van tekenvaardig heid. Daarom is de werkgroep ook van mening dat na de pensionering van de heer De Boer geen nieuwe tekendocent in zijn plaats benoemd dient te worden. 4. Tenslotte is de werkgroep van mening dat bestudeerd moet worden: a. welke ondersteunende vakken op het einde van het 2e leerjaar in de vorm van tentamens moeten worden afgesloten; b. welke vakken eindexamenvakken behoren te zijn; c. of, en zo ja in welke mate en op welke wijze, een splitsing in een technische en een juridisch-administratieve afstudeerrichting wen selijk is; d. of er mogelijkheden zijn om het practicum fotogrammetrie uit te bouwen; e. of er mogelijkheden zijn tot een practicum cartografie; f. hoe in het programma excursies beter kun nen worden ingebouwd; g. of er een apart vak informatica moet wor den gecreëerd; h. of de vakken kadaster en ruilverkaveling kunnen worden uitgebouwd tot vakken vast goedsystemen en landinrichting; i. of er mogelijkheden zijn voor een aaneen gesloten practicum landmeetkunde van 2 a 3 weken voor het 2e en le leerjaar; j. of de rekenopdrachten in het 4e leerjaar kunnen worden geïntegreerd in het practicum landmeetkunde; k. hoe het vak bedrijfskunde kan worden uit gebouwd; 1. of de inrichting van het praktijkjaar moet worden herzien. Werkplan De werkgroep is van plan achtereenvolgens het volgende te doen: 1op basis van de gemaakte inventarisatie van de inhoud van de huidige vakken, het huidige leerplan te herschrijven; 2. op basis van dit herschreven leerplan een enquête te houden onder afgestudeerde HTS- ers en de landmeetkundige werkgevers omtrent de inhoud van het huidige leerplan en de gewenste kennis en vaardigheden voor toe komstige afgestudeerden; 3. informatieve contacten leggen met o.a. de onderwijscommissie van de TH-Delft (Geode sie), de SOAG, het Kadaster, de afdelingen Informatica op andere HTS-en; 4. inventariseren hoeveel tijd de studenten aan de diverse vakken besteden en hoeveel tijd de docenten verwachten dat zij voor hun vakken besteden; 5. de punten genoemd onder punt 4 van „con clusies" diepgaander bestuderen; 6. tussentijdse aanbevelingen doen aan de af delingsraad, indien de werkgroep vindt dat daartoe aanleiding bestaat; 7. voorstellen doen aan de afdelingsraad in de vorm van een herschreven leerplan en een daarbij behorende lesurentabel. [o)@[?0©[ft)G(i QflOG 0ö( RAYONBIJEENKOMST NVG/NGL TE ZWOLLE Op 18 maart aanstaande zal Ir. Thiadens een lezing houden met als onderwerp een systeem van basiskaartvervaardiging zoals die door Hansa Luftbild is ontwikkeld uit de systema tische fotokaart. De bijeenkomst wordt gehouden in het kantoor van „Kador", Zwartewaterallee 7 te Zwolle. Aanvang 20.00 uur. De rayoncommissaris voor het NGL, Ing. W. W. Proper 61

(NGT) Geodesia | 1976 | | pagina 23