bestanden opgenomen aanduiding van het leg gerartikel. Ingangen tot het systeem zijn de perceelaanduiding en de leggerartikelaandui- ding. Het Stratentabellensysteem biedt gebruikers de mogelijkheid om iedere gewenste geografische indeling van vastgoedobjecten te registreren, bijvoorbeeld naar woonplaats, wijk, buurt, stern- district, postrayon, bouwblok enz. Ingang tot het systeem is de straat- en huisnummeraan duiding. 4. Koppeling tussen de deelsystemen Koppeling tussen het OGB-systeem en Grond en Water is mogelijk omdat in beide systemen de kadastrale perceelaanduiding is opgenomen. Ten behoeve van deze koppeling is een speciaal koppelingssysteem ontwikkeld, dat het o.a. mo gelijk maakt om aan Grond en Water NAW- gegevens van zakelijk gerechtigden te ontlenen ten behoeve van het OG B-systeem. Koppeling tussen het OG B-systeem en de door het Stratentabellensysteem geproduceerde tabel len met geografische indelingen vindt plaats op basis van de gemeenschappelijke ingang, de straat- en huisnummeraanduiding. 5. Koppeling tussen Vastgoed en Bevolking Voor gemeenten die het vastgoedsysteem en het SOAG-bevolkingssysteem hebben ingevoerd, is een koppelingssysteem ontwikkeld, dat op basis van gelijke woningadressen het OGB-systeem voorziet van NAW-gegevens van gebruikers van woningen. De diverse koppelingsmogelijkheden zijn weergegeven in het schema van afbeel ding 1. 6. Onderscheid tussen bijhoudings- en toepas singsprogrammatuur Uit wat hiervoor is gezegd, zal het u duidelijk zijn geworden, dat de registratie van OGB- gegevens tot nu toe de belangrijkste toepassing het vastgoedsysteem is. De in het kader van de genoemde deelsystemen ontwikkelde programmatuur bestaat dan ook grotendeels uit programma's voor de bijhouding (mutering) van de respectievelijke bestanden. Alleen ten behoeve van de OGB-heffing is tot nu toe toepassingsprogrammatuur ontwikkeld, programmatuur, welke informatie verstrekt uit de opgebouwde bestanden. De ontwikkelde pro grammatuur zal verder aan de orde komen, bij de hierna volgende, meer gedetailleerde, behan deling van de afzonderlijke deelsystemen. 7. Het OGB-systeem 7.1. Bestandsinhoud Alle gegevens zijn opgenomen in één bestand op magneetband, behoudens het gebruik van enkele hulpbestanden (tabellen), waarin constanten zijn opgenomen. De inhoud van dit OGB-bestand bestaat uit vastgoedgegevens en NAW-gegevens van belastingplichtigen en hun eventuele zaak waarnemers. De vastgoedgegevens zijn te onder scheiden in gegevens, die het vastgoed identifi ceren (sleutelgegevens) en overige vastgoedge gevens. De sleutelgegevens, die de ingang tot het bestand vormen, zijn naast een code voor bur gerlijke gemeente, voor bebouwde objecten: straatnummer; huisnummer; huisletter; postale toevoeging; Woningadres Gebouwadres Kadastrale perceelaanduiding Bevol kingssysteem O G B - systeem Grond en water Stratentabel lensysteem Afb. 1. 81

(NGT) Geodesia | 1976 | | pagina 11