gebruikscode van het object aangeeft, dat het een woning betreft. In alle gevallen, waarin de mutaties niet aan de gestelde voorwaarden voldoen, worden ze niet geaccepteerd en afgedrukt op het mutatiever- slag, voorzien van een foutmelding. Samengevat kan gezegd worden, dat de hiervoor genoemde hulpbestanden het voor iedere ge bruiker mogelijk maken om zijn eisen betref fende de bestandsinhoud aan het systeem ken baar te maken. Deze eisen kunnen op ieder moment aangepast worden. Essentieel t.a.v. de opzet van het OGB-mutatiesysteem is nu, dat deze aanpassingen gerealiseerd worden zonder in de programmatuur zelf enige verandering aan te brengen. Men kan volstaan met wijziging van de inhoud der hulpbestanden. Een gemeente, die gebruik maakt van het kop pelingssysteem met Bevolking, vult op een OGB-formulier nooit de NAW-gegevens van gebruikers van woningen in (rubrieken 059, 060, 062 en 065). Deze worden op automa tische wijze aan Bevolking ontleend. Hiervoor is gesteld dat de kadastrale perceel aanduiding bij ieder object wordt opgenomen, hetgeen de koppeling met Grond en Water mogelijk maakt. Een gemeente, die van deze koppeling gebruik maakt, vult op het OGB- formulier nooit de NAW-gegevens van de zake lijk gerechtigde in (de rubrieken 074, 078, 080, 083 en 084). Deze gegevens worden ontleend aan de bestanden van Grond en Water. 7.4. Handkaartenbestand Een gebruiker kan desgewenst het OGB-bestand doen afdrukken op handkaarten. Deze hebben dezelfde indeling als het mutatieformulier. De bestandsinhoud wordt boven de vakjes afge drukt, om het mogelijk te maken de handkaart weer als mutatieformulier te kunnen gebruiken. Van de te wijzigen rubrieken wordt de nieuwe inhoud in de vakjes geschreven. Na mutering produceert het systeem een nieuwe handkaart, waarop de volledige inhoud van het record na het aanbrengen van de wijzigingen opnieuw wordt afgedrukt. 7.5. Statistische overzichten Het systeem kan desgewenst ongeveer 15 ver schillende statistische overzichten produceren. Deze overzichten kunnen een belangrijk hulp middel zijn bij het vaststellen van de OGB- tarieven en voor gemeenten, die de opper vlaktemaatstaf hanteren bij het vaststellen van de vermenigvuldigingsfactoren. 7.6. Aanlevering aan de Rijksbelastingdienst Een speciaal programma vervaardigt de door de RBD gewenste bestanden met aanslaggege- vens. Deze bestanden vormen voor de RBD de basis voor het verzenden van de aanslagbiljetten en voor de invordering van de belastinggelden. 7.7. Terugontvangst van de Rijksbelastingdienst Andere programma's verwerken de van de RBD afkomstige bestanden met gegevens t.a.v. de resultaten van de invordering. Tijdens deze ver werking worden uitgevoerd: a. een telling van het aantal opgelegde aansla gen, gesplitst naar gebruikers en eigenaren; b. de totale waarde of oppervlakte, begrepen in a; c. dezelfde totalen als van a en b, maar dan over wat aan de RBD is verzonden; d. van nog niet van de RBD terug ontvangen posten wordt een restant bestand met nog op te leggen aanslagen aangelegd. Verder worden desgewenst diverse lijsten ge produceerd met overzichten van opgelegde aan slagen, naar keuze op volgorde van aanslag nummer of straatnaam en huisnummer van het belastingobject. 7.8. Microfilm toepassingen Een speciale werkgroep onderzoekt, in hoeverre voor de OGB-administratie gebruik gemaakt kan worden van microfilm toepassingen. Het resultaat van dit onderzoek zal hoogstwaar schijnlijk nog voor het belastingjaar '76 leiden tot een systeem ter vervaardiging van micro fiches. Op deze fiches zullen aanslaggegevens van de RBD worden vastgelegd, al dan niet aangevuld met gegevens uit het OGB-bestand, die de basis vormden voor deze aanslaggege vens. Het microfichebestand zal als snel toe gankelijk handbestand worden gebruikt, voor de afhandeling van bezwaarschriften en voor het verstrekken van inlichtingen aan belastingplich tigen. Verder kan het fichebestand of een kopie ervan worden gebruikt voor archiveringsdoel einden. 8. Grond en Water 8.1. Algemeen Grond en Water omvat een specifiek systeem voor de bijhouding van kadastrale gegevens, die een gemeente nodig heeft voor verschillende doeleinden als OGB-heffing, aanschrijvingsbe- leid in het kader van Bouw- en Woningtoezicht e.d. 84

(NGT) Geodesia | 1976 | | pagina 14