verzorgen van het tekeningenarchief, verzorgen van het archief van veldwerken, landmeetkundige berekeningen, oppervlaktebe rekeningen en aktekaartjes, samenstellen en bijhouden van een coördina- tenregister van de meetkundige grondslag, bijhouden van een kaartsysteem van punten van de Rijksdriehoeksmeting, bijhouden van een kaartsysteem van punten van het net van hoogtemerken. Omvang van de deeltaken Mogelijk toekomstige taken Opzetten en bijhouden van de KADRO-kaart. Opzetten en bijhouden van het deelsysteem „topografie en leidingen" van een gemeentelijk vastgoedsysteem. Centrale leidingenregistratie. Controle op de naleving van de maatvoering van kabels en leidingen. Oppervlaktebepalingen t.b.v. bestemmingsplan nen, exploitatie-opzetten, zandophogingen, straataanleg en groenvoorzieningen. Bijhouding van de wegenlegger met bijlagen. Beheer van de afdeling reproduktie. Opzetten en bijhouden van de KADRO-kaart De KADRO-kaart geeft een visuele kadastre ring van gegevens betreffende de ruimtelijke ordening. De KADRO-kaart kan als volgt zijn opgezet: moederkaart: topografie deelcalque: hoogtekaart deelcalque: bodemkaart deelcalque: kadastrale ondergrond deelcalque: gebruikskaart (weiland, bouwland, bouwterrein, wegen, spoorwegen, waterwegen, ziekenhuizen, scho len, benzineverkooppunten enz.) deelcalque: gebruiksbeperkende zaken (monu menten, natuurschoongebieden, waterwingebieden, geluidshinder- stroken, straalverbindingen enz.) deelcalque: formele plannen (vigererende be stemmingsplannen, ruilverkave lingsplannen, rijkswegenplan) deelcalque: niet-formele plannen (ideeën, schetsen, voorbereidingsbesluiten, structuurplannen, streekplannen) deelcalque: exploitatie-opzetten deelcalque: kredietaanvragen deelcalque: centrale rioleringsplan deelcalque: inventarisatie verkoopbaar open baar groen deelcalque: matenplannen deelcalque: werken in voorbereiding deelcalque: werken in uitvoering Als moederkaart fungeert de gemeentekaart of een verkleining hiervan. De deelcalques wor den op dezelfde schaal als de moederkaart op maatvast transparant materiaal vervaardigd. Via een afdruk van de moederkaart met een deelcalque, of een combinatie van deelcalques, bestaat de mogelijkheid om zeer doelgerichte informatie te verkrijgen. Opzetten en bijhouden van het deelsysteem „topografie en leidingen" van een gemeentelijk vastgoedsysteem Een gemeentelijk vastgoedsysteem bestaat uit de drie deelsystemen: gebouwen grond en water topografie en leidingen De deelsystemen gebouwen en grond en water geven informatie omtrent eigendom, andere za kelijke rechten, huur, pacht, gebruik, bestem ming, oppervlakte, inhoud, indeling, waarde, kwaliteit enz. van bebouwde en onbebouwde percelen. Het deelsysteem topografie en leidingen geeft informatie, met behulp van kaarten, omtrent percelen, gebouwen, grond, water, wegen, ver dere topografie en bovengrondse- respectievelijk ondergrondse kabels en leidingen. Centrale leidingenregistratie Bij het ontwerpen en uitvoeren van allerhande werken bestaat er grote behoefte aan snelle, volledige en betrouwbare informatie omtrent 1 112

(NGT) Geodesia | 1976 | | pagina 14