VAN STEENIS Door de afdelingen weg- en waterbouw en plantsoenen worden oppervlakten bepaald t.b.v. de ophogingen, straataanleg en groenvoorzie ningen. Deze oppervlakten worden gedeeltelijk bepaald in het stadium van de exploitatie- opzet en gedeeltelijk nadat het schetsplan in een matenplan/kavelplan is verwerkt. Na het opzetten en doorrekenen van het matenplan/ kavelplan worden er door de landmeetkundige afdeling nauwkeurige oppervlakten bepaald t.b.v. de verkoop van bouwterreinen. Deze oppervlakten mogen geen grote verschillen ver tonen met de reeds eerder genoemde opper vlakten om geen tekorten in de exploitatie te doen ontstaan. Om in het ontwerpstadium tot een meer nauw keurige oppervlaktebepaling te komen, ver dient het aanbeveling deze te verrichten op het matenplan waarop in een vroeg stadium de grenzen van de vlekken en de assen van de hoofdwegen worden vastgelegd. Verder valt te overwegen om meer uniformi teit in de diverse oppervlaktebepalingen te brengen, of om al deze oppervlaktebepalingen door één afdeling te laten verrichten. In dit laatste geval zou de landmeetkun dige afdeling hiervoor in aanmerking kunnen komen, omdat deze afdeling over de meest uitgebreide en nauwkeurige mogelijkheden be schikt. Bijhouding van de wegenlegger met bijlagen De wegenlegger bestaat uit de officiële stukken: wegenlegger, wegenkaart, en uit de bijlagen: lijst met namen en nummers van wegen, lijst met verwijzing van wegnummers uit oude wegnummers, lijst van aan te schrijven personen, lijst van kadastrale percelen en eigenaren. De officiële wegenlegger en wegenkaart dienen te worden bijgehouden via wijzigingsleggers (wegenwet art. 39 enz.). Deze kunnen evenals de bijlagen worden bijgewerkt met behulp van: besluiten omtrent de naamgeving van wegen, kadastrale gegevens, gegevens omtrent wijziging van het beheer en onderhoud, gegevens omtrent wijziging van de verhar ding, gegevens omtrent wijziging van kunstwerken, gegevens omtrent wijziging in de topografie. Gesteld kan worden dat de bijhouding van de wegenlegger, met de technische informatie over wegen en kunstwerken en gegevens omtrent het beheer en onderhoud, een civieltechnische zaak is. De wegenkaart en de bijlagen bevatten ge gevens omtrent de topografie, namen van wegen, wegnummers, kadastrale perceelnum mers, artikelen van de kadastrale legger, namen van eigenaren en andere zakelijk gerechtigden. De bijhouding van deze stukken is een land meetkundige/kadastrale aangelegenheid en kan geschieden door de landmeetkundige afdeling met de aldaar beschikbare gegevens en kennis van zaken omtrent de kadastrale registratie. Beheer van de afdeling reproduktie Een afdeling reproduktie heeft tot taak repro- dukties te leveren op de originele schaal of op afwijkende schalen. Uit de taakstelling blijkt dat deze technisch en ondersteunend van aard is. Het vakgebied van de reprografie is nauw ver want aan de cartografie, mede vanwege het feit dat de cartografie de hoogste eisen stelt aan de reprografie. De landmeetkundige afdeling, waarbinnen de cartografie wordt bedreven, is evenals de afde ling reproduktie technisch en ondersteunend van aard, zodat een combinatie van deze af delingen valt te overwegen. VOOR ALLE LANDMEETKUNDIGE WERKZAAMHEDEN Sedert 1945 GEODESIE ClV. TECHNIEK GRONDONDERZOEK Coöp. Ver. Ingenieursbur. v. Steenis G.A. NIEUWE GRACHT 5 - UTRECHT Telefoon 030 - 331331 114

(NGT) Geodesia | 1976 | | pagina 16