landmeetkunde fotogrammetrie hydrografie kartografie ingenieursbureau 'oranjewoud7 bv kavels. Na het inschetsen, dat gebeurd is in aanwezigheid van de voltallige plaatselijke com missie, worden de kavels exact op waarde inge rekend en wordt de oppervlakte bepaald. Zodra er een bepaald gebied gereed is, wordt het door de plaatselijke commissie nogmaals kritisch be keken. Kaveluitzetting Nadat alle kavels waren ingerekend is begonnen met het opmaken van de registers en is er ook een start gemaakt met het uitzetten van de nieuwe grenzen in het terrein. De kaveluit zetting is voor het grootste gedeelte op de traditionele wijze d.w.z. met meetlijnenverband uitgezet. Een klein gedeelte is uitgezet m.b.v. de Distomat. Ook vroeger is dit instrument bij verschillende metingen in dit gebied ingezet. De kaveluitzetting was gereed toen de tervisie- legging van het plan van toedeling begon. Tervisielegging Bij het opmaken van de toedelingsregisters is gebruik gemaakt van bepaalde gegevens uit het ARAK-bestand, zoals de tenaamstelling, netto inbreng en bruto oppervlakte. (ARAK Automatisering Ruilverkavelings-Administratie Kadaster). Dit toedelingsregister bevat voor elke eigenaar meerdere bladen. Het laatste blad wordt aangevuld met de voor het plan van toedeling van belang zijnde gegevens (zie fig. 13). Tijdens de tervisielegging wordt elke be langhebbende te woord gestaan door een mede werker van het Kadaster en een lid van de plaatselijke commissie. Aan de belanghebbende wordt o.a. mede gedeeld welke kavels hem in het plan van toe deling worden toegedeeld, wat de financiële gevolgen zijn van de over- of onderbedeling en welke hypothecaire inschrijvingen en erf dienstbaarheden voor hem van belang zijn. Daarnaast kan belanghebbende ingelicht wor den over de voorgenomen kavelaanpassings- werkzaamheden, die op de hem toegedeelde kavels zullen worden uitgevoerd. Bezwaren Dat niet iedereen volledig tevreden is met het plan van toedeling mag blijken uit het aantal bezwaarschriften. Van de 85 bezwaren tegen het plan van toedeling zijn er 60 ingediend door agrariërs. Slechts 10 bezwaren zijn gericht tegen de plaats van toedeling. Conclusie Tenslotte wil ik de voordelen van het ATOR- systeem zoals wij die in de ruilverkaveling Westerbork hebben ondervonden resumeren: de objectiviteit is beter gewaarborgd; de procedure wordt versneld; in de ruilver kaveling Westerbork was het plan in geld rond binnen een maand na het einde van de wenszitting, terwijl dat zonder inschakeling van de computer toch zeker een half jaar zou hebben gekost; men wordt gedwongen om vanaf het begin systematisch te werken; de resultaten zijn overzichtelijk en geven veel informatie; de computer controleert op volledigheid. 26 mei 1976 Excursie Vereniging van Landmeetkundigen naar de Artillerie Meetafdeling in de legerplaats 't Har de. Verwelkoming van de deelnemers tussen 10.00 en 10.30 uur op de legerplaats. 26 mei 1976 Excursie Vereniging Meetkundige Dienst Rijks waterstaat naar het „hellend vlak van Ron- quières" en de fabriek van Keuffel en Esser te Fleurus (bij Charleroi). 24 juni 1976 Open avond TH-zomerkamp, Meerven 4, Maria- hout (gem. Lieshout N.-Br.). Aanvang 20.00 uur. e Heerenveen, Koningin Wilhelminaweg 11,Tel.05130-31415 Stadskanaal, Brummelkant 27, Tel. 05990-2155 Assen, Emmastraat 11, Tel. 05920-13666 Apeldoorn, Langeweg 9, Tel. 055-214935 Halfweg, Bauduinlaan 31, Tel. 02907-3135 Oosterhout, Beneluxweg 7, Tel. 01620-25953 Weert, Parallelweg 6, Tel. 04950-37572 146

(NGT) Geodesia | 1976 | | pagina 20