Ons leveringsprogramma: Uitspraak Arrondissementsrechtbank, Roermond ad. a. De rechter verklaart de vordering van de heer Perk bewijsbaar. Hij oordeelt dat het na de aanwijzing geplaatste raster geen wijziging veroorzaakt in de overeenkomst tussen partijen en verbiedt derhalve de echtelieden Paal in breuk te maken op de eigendomsrechten van Perk op voornoemde strook (8 ca.), zie figuur 4. ad. b. De rechter verklaart de vordering van de heer Paal toewijsbaar. Hij gaat weer terug naar de situatie vóór de redres-aanwijzing en wel om de hierna volgende feiten: 1. de aanvraagster en de aanwijzer van de redres-aanwijzing zijn niet nader te identificeren personen (de documentatie op het kadastrale veldwerk omtrent identiteit aanvraagster en aanwijzer is niet juist of onvolledig!). 2. met inbegrip van de litigieuze strook grond stemt de grootte genoemd in de akten vrijwel overeen! 3. de aanwezigheid van de riolering van het pand Tuindijk 77 op de litigieuze strook is te vens een aanwijzing dat die grond deel uitmaakt van het perceel 5497. 4. Tevens vindt de rechter dat van een misslag bij de oorspronkelijke aanwijzing (okt. 1956) niets is gebleken en dat er ook geen wijziging door overdracht aanwezig is, waarop die her meting zou kunnen berusten en dat aldus die hermeting wel een kadastrale wijziging doch géén wijziging in de eigendom van de heer Paal kon opbrengen, gezien het ten deze vigerende negatieve stelsel, van welk de heer Paal bij het beslissen omtrent in beroep gaan tegen de uit komsten van die hermeting kon uitgaan! Conclusie Uit het hiervoorgaande mogen wij concluderen dat men niet te snel mag overgaan tot een redres-aanwijzing, zeker niet als er geen sprake is van een duidelijke misslag van partijen bij de oorspronkelijke aanwijzing. Tevens blijkt dat een uitgebreide documentatie, omtrent reden van het redres, identiteit en relatie van de aan vrager c.q. aanwijzers, op het veldwerk zéér gewenst is! CORADI: Coradomat Mark III Coradograph Digimeters Digigrid Wagenplanimeters Schijfpoolplanimeters Komp.-poolplanimeters CARTOGRAPHIC ENGINEERING Cartographic plotter CP 1 Spiegelstereoskoop Stereosketch Radial Line Plotter ASAHI Theodolieten Automatische waterpasinstrumenten ATTENBERGER Grensmarkeringen BMI Meetveren, baken en jalons Dokumentatie op aanvrage bij: ■cadella^H Oudegracht 312 - Utrecht - Telefoon 030- -313132 - Telex 47543 240

(NGT) Geodesia | 1976 | | pagina 26