De genoemde tegenstellingen zijn expres gechargeerd en gepolariseerd voorgesteld De spreker zal een poging doen om aan te tonen, dat beide partijen gelijk hebben, dat ruilverkaveling en bestem mingsplan elkaar wederzijds nodig hebben, zodat een goede coördinatie een eerste vereiste is. Er zal gestreefd moeten worden naar een vorm van complementair bestuur tussen a) drie bestuursniveau's, b) twee planningsvelden (ruimtelijk en economisch). De spreker zal een aanzet geven voor een dergelijk synthese model. Ruime discussie wordt op prijs gesteld. Wii nodigen voor deze interessante en zeer actuele lezing uit: de leden van de aangesloten vereni- p in ven van de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde, de leden van de Neder- fandse Vereniging voor Geodesie, lezers van Geodesia en/of van het NGT, en andere belangste - lenden. Plaats: Grand Hotel de „Cocagne", Vestdijk 47, Eindhoven. Aanvang: 20.00 uur. De Rayoncommissie-zuid, Ing. P. W. van Aken, Ing. H. T. F. Huijbregts, Ing. A. C. Zijderveld. NGL-STUDIEDAGEN 1976 Op donderdag 28 en vrijdag 29 oktober 1976 worden studiedagen gehouden in samenwerking met de afdeling der Bedrijfskunde van de Tech nische Hogeschool te Eindhoven. Het onder werp op deze dagen zal zijn: „Theorie en practicum netwerkplanning". Door deskundigen zullen onderstaande onderwerpen geleid wor den: inleiding; basistechnieken, begrippen; uitwerken van werkstukken; capaciteitplanning, voortgangscontrole, dia grammen; voorbereiding voor en praktijkwerk met een computer; netwerkplanning toegepast op de bestem mingsplanprocedure. Als deelnemers aan deze studiedagen wordt er gedacht aan hen die in het bezit zijn van het diploma HTS; vakcursus technisch ambtenaar KADOR; PBNA Hoger Landmeetkundige of aan hen, die door de aard van hun werk, in zicht in netwerkplanning nodig hebben. Bij deelneming wordt elementaire kennis van de procedure van het bestemmingsplan verwacht. Een kleine voorstudie zal noodzakelijk zijn. Studiemateriaal wordt u toegezonden. Beide dagen zal aan de THE een gemeenschap pelijke lunch worden gehouden. Het program ma wordt direct na inschrijving toegezonden. Belangstellenden kunnen zich vóór 5 oktober a s opgeven door overschrijving van 30,—— (inclusief lunches) op gironummer 2664153 t.n.v. Commissie Studiedagen NGL te Vught. Inschrijving is in principe alleen mogelijk voor de leden van de bij het NGL aangesloten vere nigingen en de vrije abonnee's op Geodesia. De commissie, Ing. P. J. v. d. Berg, Sniedersstraat 1, Vught, telefoon 073 - 563972. Ing. W. Eimers, Raesfeltlaan 2, Barneveld, telefoon 03420 - 3700. BELEIDSALTERNATIEVEN TEN BEHOEVE VAN DE VERSTEDELIJKINGSNOTA In dit studierapport, gepubliceerd in opdracht van de Rijksplanologische Dienst, wordt de tot standkoming van de inhoud en het gebruik van de beleidsalternatieven voor het stedelijk inrich- tingsbeleid beschreven. Het doel is tweeledig: Enerzijds is dit rapport bedoeld als een be schrijving van de feitelijke gang van het plan ningsproces. Zowel de methodologie als de historie van het proces zijn daarbij belangrijk. Anderzijds ligt het in de bedoeling van het studierapport om inhoudelijke informatie te ge ven over de alternatieven. Dit als aanvulling op en als achtergrond voor de zeer summiere be schrijving van de beleidsalternatieven in hoofd stuk 3 van de Verstedelijkingsnota. Deze studie met zijn vele figuren, tabellen en 28 kaarten in kleur is dan ook een nuttige aanvulling op de Verstedelijkingsnota. 1976. 19,6 x 27,2 cm. 150 blz. met 28 kaarten in kleur. Bestelnummer 150-048-02. Prijs 25,00 (per post 27,75). Staatsuitgeverij, Christoffel Plantijnstraat, 's-Gravenhage, giro 425300. 242

(NGT) Geodesia | 1976 | | pagina 28