De veldwerken worden per vak opgeborgen op volgorde van leidingnummer. Een tweede toe gang tot het leidingarchief is gemaakt door de veldwerken op te bergen per leiding. De ge gevens over de leidingen kunnen o.a. worden gebruikt voor: tracering nieuwe leidingen; identificatie van leidingen bij calamiteiten; bepalen van de oppervlakte van de door de leidingen benutte strook; algemene beheersdoeleinden. Grenzenveldwerken Aan het Projectbureau zijn kopieën van de ka dastrale veldwerken verstrekt. Op deze veld werken zijn de nieuwe grenzen van de straat ingemeten t.o.v. de referentielijn. De veldwer ken zijn omgenummerd in de vakindeling en gemeentegewijs opgeborgen. Het Projectbureau kan deze veldwerken gebruiken t.b.v. het in terne beheer. T opograf ie veldwerken De veldwerken waarop de topografie van de straat is ingemeten zijn per blad (1 2000) op volgorde van vaknummer opgeborgen. BP-rechten Tengevolge van de aanwezigheid van reeds be staande leidingen in de leidingenstraat is het tracé „bezaaid" met zakelijk recht als bedoeld in art. 5, lid 3, sub b van de Wet Belemmerin gen Privaatrecht. Deze BP-rechten dienen bij notariële akte te worden overgenomen. Daar er nog steeds overleg gaande is voor wat de af werking betreft van deze materie, is door het Kadaster t.b.v. het Projectbureau een admini stratie opgezet. Deze administratie geeft een zo goed mogelijk overzicht van de BP-rechten. Hierbij zijn de kadastrale percelen per blad 1 2000 van noord naar zuid opgeschreven met vermelding van BP of BP-ged., deel en nummer van de akte, naam van de rechthebbende en eventuele bijzonderheden. Daar uit ervaring is gebleken dat de kadastrale administratie van de BP-rechten het een en ander te wensen over laat, is o.a. met behulp van de leidingenkaart de lijst van rechthebbenden op volledigheid gecontroleerd. Bovendien is het moeilijk om met behulp van de kadastrale administratie een juist inzicht te verkrijgen in de rechtstoestand met betrekking op de BP-rechten. Voorkomende fouten kunnen zijn: BP ten onrechte vermeld; BP gedeeltelijk ten onrechte vermeld; BP ten onrechte niet vermeld; BP gedeeltelijk ten onrechte niet vermeld; BP-gedeeltelijk vermeld i.p.v. BP; BP vermeld i.p.v. BP-gedeeltelijk. Ook doen zich in en nabij de leidingenstraat vele complicaties voor, zoals meer dan één BP- recht op een perceel, zoals wanneer het recht van het hebben van een tweede leiding binnen een zakelijke rechtstrook is overgedragen aan andere leidingleggers, en zoals wanneer eige naren van leidingen gelegen buiten de leidingen straat een zakelijk BP-recht uitoefenen dat ook op perceelsgedeelten of gehele percelen binnen de leidingenstraat rust. VERVAARDIGING BEHEERKAARTEN Drainagekaart 1 2000 Een belangrijk aspect bij de aanleg van een leidingenstraat is de ontwatering. Een goede ontwatering is een eerste vereiste voor een goede begaanbaarheid van de straat en boven dien zeer belangrijk voor een landbouwkundige exploitatie. Daartoe is ongeveer 80 cm onder het maaiveld een drainagesysteem aangebracht. Het bestaat uit een samenstel van hoofddrains en zuigdrains. De hoofddrains zijn veelal aan gebracht aan weerszijden van een gedempte sloot en liggen op de meeste plaatsen haaks over de leidingenstraat. De zuigdrains die uit monden in de hoofddrains zijn evenwijdig ge legd aan de referentielijn. De drainafstand is veelal 10.00 meter in kleigebieden, in zand gronden varieert de afstand van 10.00 meter tot 20.00 meter. De onderlinge afstand is afhankelijk van: de doorlatendheid van de grond; de diepte waarop wordt gedraineerd; de vereiste afvoer; de ontwateringsdiepte; de diepte van een ondoorlatende laag. Als drainagemateriaal is pvc-ribbeldrain ge bruikt met een. diameter van 6 cm voor de zuigdrains en veelal 10 cm voor de hoofddrains. De drains zijn afgedekt met vlasvezelband. Het afdekmateriaal dient o.a. voor: vergroten van de buitendiameter, de toe stroming van het water naar de drains wordt er door bevorderd; ter bescherming van de drains; als filter om inspoeling van grovere grond- delen tegen te gaan. Alle hoofd- en zuigdrains zijn op veldwerk aan gemeten t.o.v. de referentielijn. Met behulp van deze gegevens zijn de drainagekaarten vervaar digd. De drains zijn met maatvoering op de kaart afgebeeld. De drainagekaart is een belangrijk gegeven bij de aanleg van nieuwe leidingen of bij andere 295

(NGT) Geodesia | 1976 | | pagina 17