Ir. A. C. Visser Tijdens de voorbereiding van een ruilverkave ling is inzicht in de toedelingsmogelijkheden gewenst. Relaties met het plan van wegen en waterlopen en het landschapsplan kunnen dan worden gelegd. Daar op dit moment geen wens- zittingen worden gehouden moeten de wensen door de ontwerper worden opgesteld. Hierbij wordt uitgegaan van een vanuit de bedrijfs economie geziene meest optimale verkavelings situatie. Enkele door het ICW ontwikkelde en zich nog in het ontwikkelingsstadium bevinden de systemen zullen worden besproken. Prof. Ir. C. Bijkerk Inleiding over de basisprincipes van meervou dig grondgebruik bij de landinrichting. In het bijzonder zal aandacht worden besteed aan: economische wetmatigheden die daarbij gel den; bepaalde aspecten uit enkele projektstudies in het kader van de landinrichting; relatie-onderzoek tussen de verschillende vormen van grondgebruik. Prof. Dr. Ir. F. M. Maas Algemene inleiding over de betekenis van het vakgebied landschapskunde in het kader van de ruimtelijke planning (abiotische en biotische as pecten, visueel ruimtelijke aspecten, grondge- bruiksvormen). Inspelen op planvorming op nationaal, regio naal en lokaal niveau, b.v. 3e Nota Ruimtelijke Ordening, Nota betreffende de relatie landbouw en natuur- en landschapsbeheer, Advies van de Interdepartementale Commissie nationale par ken en nationale landschapsparken, Deel I Na tionale parken en Deel II Interimadvies Natio nale Landschapsparken, Streekplan Midden- en Oostbrabant, Basisplan voor de Gooi- en Vechtstreek, Structuurplan Haagsche Beemden. Inspelen landschapskunde op de landinrichting, b.v. in ruilverkaveling, bufferzone of land schapspark. Ir. A. Grijns Algemene inleiding over: ontwikkelingen in het landbouwkundig ge bruik; - eisen ten aanzien van inrichting en beheer vanuit een oogpunt van de landbouw en natuur- en landschapsbeheer; beleidsaspecten. Onderwerpen van de discussiegroepen Op de middagen van de eerste twee dagen zul len groepen worden gevormd die over verschil lende onderwerpen discussiëren. Ie dag: 1. Vastgoedsystemen: verbetering van de infor matievoorziening voor de landinrichting; betere afstemming van de informatievoorziening door de verschillende vastgoedsystemen. 2. Kartografie: verbetering van de informatie voorziening aan de overheid en burgers met be hulp van kartografische technieken. 3. Fotogrammetrie: toepassing van de foto- grammetrie in de procedure van de landinrich ting. 2e dag: 1. De landinrichtingsprocedure (voorbereiding en uitvoering). 2. Onderlinge afstemming van streekplannen, bestemmingsplannen en landinrichtingsplannen. 3. Ontwerpmethodieken in het bijzonder voor de planning in de voorbereidingsfase. De cursus zal gehouden worden in het Gebouw voor Geodesie in Delft. In verband met de vor ming van de discussiegroepen zal het aantal deelnemers worden beperkt tot 50 a 60. De kosten voor deelname worden voorlopig ge raamd op 125,— (exclusief verblijfskosten). Opgave voor deelname dient binnen 14 dagen na het verschijnen van dit tijdschrift schriftelijk te geschieden bij de heer K. Mulder, Afdeling der Geodesie, Thijsseweg 11, Delft. Medio de cember krijgen de deelnemers de literatuur voor de cursus toegezonden, een lijst met hotels uit Delft en omliggende steden en opgave van de wijze waarop het cursusgeld moet worden vol daan. Inlichtingen over deze cursus worden verstrekt op telefoonnummer 015 - 133222, toestel 1553, 1584 en 4548. Prof. Dr. Ir. M. J. M. Bogaerts RECONSTRUCTIEWET MIDDEN DELFLAND AANGENOMEN De Tweede Kamer der Staten Generaal heeft 21 oktober 1976 zonder hoofdelijke stemming de Reconstructiewet Midden Delfland, onder meer ondertekend door minister Mr. A. van der Stee (landbouw en visserij), aangenomen. Daar mee is een eerste stap gezet om de onzekerheid weg te nemen, die de laatste jaren met betrek king tot het gebied tussen Delft, De Lier en de steden langs de Nieuwe Waterweg heeft bestaan. Indien ook de Eerste Kamer de wet aanvaardt, zal reconstructie van het genoemde gebied plaatsvinden. Deze reconstructie zal leiden tot handhaving van de open ruimte. Zij zal zijn gericht op de behartiging van de belangen van 301

(NGT) Geodesia | 1976 | | pagina 23