den zou zijn ITC-studcnten niet te belasten met problemen van huisvesting en voeding, e.d. Daar diende het instituut zelf voor te zorgen. Het ITC werd dus tegelijk opleidingsinstituut èn hotel, met aparte flats voor de studenten en een restaurant voor studenten en staf samen. De aantallen van beide groepen beliepen in het begin enige tientallen. Maar het ITC groeide snel en de huisvestingsproblemen werden al gauw nijpend. Een tijdlang heeft men getracht met alerlei noodmaatregelen hierin te voorzien, maar aan het eind van de jaren zestig moest er eenvoudig iets gebeuren. Prof. Schermerhom was inmiddels 70 jaar geworden (1964) en als directeur afgetreden. Hij werd opgevolgd door Prof. Ir. A. J. van der Weele, tot dat moment Hoofdingenieur-Directeur van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat. Prof. van der Weele, hoewel net als Schermer- horn, „van huis uit" civiel- en niet geodetisch- ingenieur, had ook net als deze zijn sporen op het gebied der fotogrammetrie reeds ruim schoots verdiend. Allerlei mogelijkheden werden overwogen. Het bestaande instituut uitbreiden, elders in Delft een dépendance neerzetten, c.q. een heel nieuw gebouw stichten, maar alles had zijn bezwaren. Bouwgrond in Delft of elders in het Westen voor nieuwbouw is schaars en duur. En een groot bezwaar van dit soort oplossingen was dat het nog jaren zou moeten duren voordat ze gerealiseerd konden zijn. Het zou dus nog geruime tijd vergen voordat men uit de steeds klemmender wordende problemen van ruimte gebrek was. De gemeente Enschede, die nog niet zo lang geleden de Technische Hogeschool Twente (THT) binnen haar grenzen had mogen ver welkomen, zag hier een mogelijkheid om én in de problemen van het ITC te voorzien, én om zelf nieuwe impulsen toegevoerd te krijgen. En schede is, als alle steden in Twente (en het naburige Westfalen), een textielstad. Voor de textielnijverheid was aan de Boulevard 1945 in Enschede een groot centraal gebouw gesticht, het zgn. „Twentecgebouw" (Twents Econo misch Centrum). Maar de textielnijverheid in m» Sis m *t -Mk ïnwtirwi De nieuwe huisvesting van het ITC aan de Boulevard 1945 te Enschede. 317

(NGT) Geodesia | 1976 | | pagina 7