over de situatie in de Verenigde Staten be treffende de registratie van de zakelijke rechts toestand van vastgoed. Hoofdstuk 3 handelt over de functies van de perceelsaanduiding voor het grondgebruik en andere gegevens die aan vastgoed kunnen worden gekoppeld. In hoofdstuk 4 wordt nader ingegaan op de tegenwoordig gebruikte perceelsaanduidingen in de Verenigde Staten. In hoofdstuk 5 worden maatstaven beschreven die aangelegd moeten worden voor een algemeen toepasbare perceels aanduiding. De op de CLIPPP-conferentie voorgestelde perceelsaanduidingen worden in hoofdstuk 6 behandeld. Daarna volgt in hoofd stuk 7 een evaluatie van de voorgestelde per ceelsaanduidingen, terwijl in hoofdstuk 8 ten slotte een voorstel wordt gedaan voor een algemeen toepasbaar systeem van perceelsaan duidingen. In bijlage 2 wordt een overzicht gegeven van de op de conferentie gehouden voordrachten. Opgemerkt moet worden dat dit een verslag is van een conferentie die in 1972 is gehouden en dat de kennis op bepaalde gebieden, bijv. topologische gegevensstructuren, reeds aan zienlijk verder is. Het ligt in de bedoeling de ontwikkelingen in de Verenigde Staten en in andere landen in volgende publikaties nader toe te lichten. G. W. Eversdijk ADVERTENTIE-ACQUISITIE GEODESIA Wegens het aftreden van Ing. B. H. W. Benda als bestuurslid van het NGL is m.i.v. 1 januari de advertentie-acquisitie van Geodesia overge nomen door J. P. de Jonge, Cortenhoeve 45 te Bodegraven. De heer De Jonge is telefonisch te bereiken onder de nummers 015 -569200 (kantoor) en 01726 - 13643 (huis). De in deze rubriek vermelde functionarissen zijn be noemd in de vacatures zoals die eerder in personeels advertenties in Geodesia stonden vermeld. Gemeente Smallingcrland (Drachten) Benoemd ni.i.v. 18 oktober 1976 tot technisch ambte naar le klasse N. J. Verschoor (vroegere werkgever: Gemeente Zeist). Gemeente Veldhoven Benoemd m.i.v. 17 januari 1977 tot technisch ambte naar G. J. Vonk (vroegere werkgever: Mabey-van Hasselt B.V.). Gemeente Nieuwegein Benoemd m.i.v. 1 februari 1977 tot technisch ambte naar J. A. N. Bliekendaal (vroegere werkgever: Ge meente 's-Gravenhage). Gemeente Spijkenisse Benoemd m.i.v. 1 februari 1977 tot tekenaar B J. Metselaar (vroegere werkgever: Gemeente Ede). Gemeente Zwolle Benoemd m.i.v. 1 februari 1977 tot hoofdopzichter V. J. F. H. Waalder (vroegere werkgever: Provin ciale Waterstaat Gelderland). Benoemd m.i.v. 1 maart 1977 tot tekenaar B S. van Moll (vroegere werkgever: Rijksdienst voor de Ilssel- meerpolders). 10 februari 1977 Première film „Vastgoed, het informatiesysteem van het Kadaster". Aula Technische Hogeschool te Delft. Aanvang 15.30 uur. 14 februari 1977 Rayonbijeenkomst NGL/NVG te 's-Hertogen- bosch. Spreker is dan dhr. M. C. Pasmooy van de firma Ships Radio Service te Schiedam. Pro vinciehuis, Brabantlaan 1 te 's-Hertogenbosch. Aanvang 20.00 uur. 24 februari 1977 Rayonbijeenkomst NGL/NVG te Groningen. No taris D. Botje spreekt over „Praktijkervaringen van een notaris". Noordelijk Technisch Wegen bouwcentrum, Nieuwe Ebbingestraat 64 te Gro ningen. Aanvang 20.00 uur. 12—13 mei 1977 Nederlandse Vereniging voor Geodesie. Congres over „Onderzoek in de geodesie in Nederland". Enschede. 16—17 mei 1977 Technische Akademie Wuppertal. Seminar „Luft- bildinterpretation und Fernerkundung in der Re- gionalplanung". 23—28 mei 1977 International Association of Geodesy. Interna tional symposium on „Electromagnetic distance measurement and the influence of atmospheric refraction". The International Agricultural Cen tre, 11 Lawickse Allee, Wageningen. 2129 September 1977 Tentoonstelling „Het Instrument". RAI-gebouw te Amsterdam. 27—28 oktober 1977 NGL-congres. Jaarbeurs Congrescentrum te Utrecht. 28

(NGT) Geodesia | 1977 | | pagina 28