volg de herleiding tot de nuldatum nog wel vereist is. De resumtiestaten tonen een systematisch positief verschil v tussen heen- en teruggang per sectie, zelfs zodanig, dat deze op zich goede secties gesommeerd een fou tief traject opleveren. Deze vooralsnog on verklaarbare systematiek dient nader bestu deerd te worden. Mogelijk moeten de meet- voorschriften worden aangepast. De vraag werpt zich in deze op of de systematiek alleen in dit net voorkomt of dat zij eerst nu met behulp van de automatisering kan wor den gesignaleerd. Een geautomatiseerde herberekening van de He en/of Ille primai re waterpassing zou hierop misschien een antwoord kunnen geven. Van de 88 kringen hebben 6 kringen grote sluittermen, waarvan zelfs één de eis van 2 V L overschrijdt, zie fig. 1. Opmerkelijk is dat bij de vorige waterpassingen in de zelfde kringen eveneens grote kringsluit- termen met gelijke tekens voorkwamen. Na gegaan dient te worden of bijvoorbeeld de zwaartekracht hierin een rol speelt. Rectificatie artikel „Bodemdaling door aardgaswinning in de provincie Groningen" Pagina 7, rechter kolom, regel 3 van onder: slechts de helft bedraagt moet zijn slechts een derde bedraagt 15 april 1977 Rayonbijeenkomst NGL/NVG te Goes. 27 aprilI mei 1977 Gauss-herdenking te Braunsweig (West-Duitsland). 12—13 ntei 1977 Nederlandse Vereniging voor Geodesie. Congres over „Onderzoek in de geodesie in Nederland". Schermerhorn-hall van het ITC te Enschede. 16—17 mei 1977 Technische Akademie Wuppertal. Seminar „Luft- bildinterpretation und Fernerkundung in der Re- gionalplanung". 23—28 mei 1977 International Association of Geodesy. Interna tional symposium on „Electromagnetic distance measurement and the influence of atmospheric refraction". The International Agricultural Cen tre, 11 Lawickse Allee, Wageningen. 510 september 1977 Photogrammetrische Woche te Stuttgart. 2129 September 1977 Tentoonstelling „Het Instrument". RAI-gebouw te Amsterdam. 27—28 oktober 1977 NGL-congres. Jaarbeurs Congrescentrum te Utrecht. 52 De hieronder vermelde tijdschriften enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de biblio theek van de afdeling Landmeetkunde van de HTS voor de Bouwkunde, t.a.v. B. J. Klein Rouweler, Vondellaan 2 te Utrecht. Kartografisch Tijdschrift 1976-extra nummer Romein, Kaarttypografie, inleiding en verantwoording. Koeman, Kaarten zonder drukletters. Hoogenkamp, Van Oudvorst, Koper- en steengravure. Verroen, Kaarttypografie. Noordzij, Vorm, struktuur en funktie van het schrift. Romein, Kaartbeschrifting: waar, hoe en wat? Regels, onzin en waarschuwingen. Piket, Tus sen kaartschrift en kaarttekens. V ermessungstechnik 1976 - 9 Drefenstedt, Stand und Entwicklung der Arbeitsnor- men bei der Ingenieursvermessung. Peevski, Entwick lung der geodiitischen Arbeiten im sozialistischen Bul- garien. Heyne, Organisation und Planung des Aufbaus des Leitungskatasters der Stadt Leipzig. Berthold und Ogrissek, Zusammenarbeit von Kartograph und Historiker bei der Herausgabe der „Atlas zur Ge- schichte". Bambaldokov, Zur Standarisierung thema- tischer Karten. Marek, Zur Anlage geodatischer Fest- punktfelder nach den Methoden der Satellitengeodasie. Arnold, Erfahrungen mit dem Nadirlot. Frankenstein, Die Vereinfachung trigonometrischer Netze zur Be- stimmung der Horizontalverschiebungen von Talsper ren. Sydow, Zur neuen Beschaftigtengliederung im VEB Kombinat Geodiisie und Kartographie. Marck- wardt, Die Anwendung des Profilschraffenzeichners Orograph für das Training der Stereooperateure. 1976-10 Herda, Zur Leistungsfiihigkeit des Laser-Punktüber- tragungsgerates Transmark B. Vuckov, Zu aktuellen Problemen des Liegenschaftswesens in der Volksrepu- blik Bulgarien. Zschiesclie, Untersuchung über die Notwendigkeit der Bestimmung der Geratekonstanten des EOK 2000 auf einer Feldbasis. Strauss, Laubert, Erarbeitung neuer Ausbildungsunterlagen für Ver- messungs- und Kartographiefacharbeiter. Meier, Über die Abhangigkeit der Refraktionsschwankung von der Zeilweite. lhde, Kalibrierung astrometrischer Kam- mern nach einem Verfahren der gleitenden Sternpaare. Habel Zur Darstellung der Territorialstruktur in At- lanten für allgemeinbildende Zwecke. Bambaldokov, Einige allgemeine Probleme der Zusammenstellung thematischer Karten. Splettstösser, Matthias, Ratio- nelle Vervielfaltigungstechnik auf Grossbaustellen. Schoeps, Willebrord Snellius der hollandische Erathosthenes.

(NGT) Geodesia | 1977 | | pagina 16