het streekplan nader uit te werken. Dit is een mogelijkheid om het streekplan in een zodanige programmatische/procesmatige vorm te gieten, dat het een doelmatige rol kan spelen in het ruimtelijk integratieproces van sectoractivitei ten, zoals de ruilverkaveling. De structurerende elementen zullen in het streekplan zelf moeten staan, maar voor de uit werking kunnen doelstellingen en randvoor waarden geformuleerd worden. De feitelijke voorbereiding van een ruilverkave ling berust bij de Hoofdingenieur-directeur van de Landinrichting, namens de Centrale Cul tuurtechnische Commissie; hij opent overleg met de provincie en de gemeenten. De provin cie hanteert daarbij de streekplandoelstellingen; de gemeenten zijn verantwoordelijk voor de concrete ruimtelijke integratie op lokaal niveau. Op deze manier probeert men ambtelijk tot een minnelijke oplossing te komen, waarna de ge meente de bestemmingsplanprocedure volgt. Er kan natuurlijk verschil van mening tussen de gemeente en de CCC blijven bestaan. Hier komen de beide lijnen van de tweesporig heid bij elkaar; conflictsituaties moeten hier opgelost worden door het provinciaal bestuur. GS kunnen op basis van een eventueel uit te werken streekplan de gemeente een aanwijzing geven (art. 37 lid 1 of 2 WRO) en de gemeente uitnodigen de noodzakelijke vergunningen en vrijstellingen te verlenen -1). GS kunnen ook het ruilverkavelingsplan wijzigen (art. 36 lid 2 en 79 lid 6 Ruilverkavelingswet). Conflictsituaties zullen vroegtijdig gesignaleerd moeten worden. Een zekere synchronisatie van de beide procedures is daarbij van belang. 5. Globaal synchronisatieschema Ruilverkaveling 1. Aanvraag. 2. Plaatsing op volgordeschema door CCC. 3. Goedkeuring van de aanvraag door GS. 4. Daadwerkelijke voorbereiding van de ruil verkaveling. 5. Voorontwerp ruilverkavelingsrapport; PPC behandeling en inspraak. 6. 7. Advies CCC aan GS (art. 34); evt. advies PPC aan GS; voorlopige vaststelling van het ruilverkavelingsplan door GS. 8. Stemming over de ruilverkaveling. 9. Eventueel art. 13 Kroonberoep. 10. Wijziging plan van wegen en waterlopen; art. 79 beslissing door GS. 11Plan van toedeling en definitief landschaps plan. Bestemmingsplan Daadwerkelijke voorbereiding van het bestem mingsplan. Voorontwerp bestemmingsplan; PPC behande ling en inspraak. Voorbereidingsbesluit aanlegvergunning; één jaar vóór tervisielegging van het plan. Vaststelling door gemeenteraad; advies PPC aan GS, goedkeuring bestemmingsplan door GS. evt. bestemmingsplan Kroonberoep. Art. 11 wijziging bestemmingsplan (korte pro cedure) door B W, onder goedkeuring van GS. Art. 11 uitwerking bestemmingsplan voor een bouwblok; art. 11 uitwerking i.v.m. landschaps plan; aanlegvergunning voor kavelinrichtings werken (besteksgewijs). 6. Flexibiliteit Dit lijkt een star schema, dat om die reden niet bruikbaar zou zijn. Een bestemmingsplan pro cedure duurt weliswaar erg lang: 3 jaar voor bereiding en soms 5 jaarprocedure tot en met de Kroonbeslissing. Een ruilverkavelingsproce dure duurt echter nog langer: een voorberei dingstijd van drie jaar en een uitvoeringsfase van 10 jaar. Globaal gezien moeten er dus goe de synchronisatie-mogelijkheden zijn. Fricties kunnen op twee manieren opgelost worden. De 81 21) Zie de parlementaire behandeling van de Wet Midden Delfland.

(NGT) Geodesia | 1977 | | pagina 17