De gemeenteraad achtte deze bezwaren ge grond, wijzigde het bestemmingsplan op dat punt en nam meteen een voorbereidingsbesluit met aanlegvergunningenstelsel om deze beslis sing direct van kracht te laten worden i.p.v. na de onherroepelijke goedkeuring van het bestem mingsplan. Toen kwamen de problemen met de kavelinrichtingswerken, die voortvloeiden uit het plan van toedeling. Gelukkig is na veel overleg de zaak in der minne opgelost en zijn de nodige aanlegvergunningen verleend. Het risico van anticipatie Uitvoering die vooruitloopt op de vaststelling van de bestemming is altijd een riskante zaak. Voor beide kanten trouwens. Het feitelijk uitgevoerde zal ongetwijfeld in vloed uitoefenen op de beslissing omtrent de bestemming, maar toch is het niet onmogelijk dat de Kroon in beroep tot een uitspraak over het bestemmingsplan komt, die in feite in strijd is met de reeds aangevangen uitvoering 2,i). Ook al is een uitvoeringsplan niet in strijd met een bestemmingsplan, dan nog kunnen aan zo'n bestemmingsplan geen blijvende rechten ont leend worden (vaste Kroonjurisprudentie), maar toch zal uit een oogpunt van continuïteit van bestuur grote waarde gehecht worden aan een goede wederzijdse coördinatie van uitvoe ring en bestemming. 8. Conclusies 1. Ruilverkaveling en bestemmingsplan dienen tegelijkertijd en gecoördineerd voorbereid te worden. Hetzelfde geldt voor andere vormen van landinrichting, zoals herinrichting. 2. Een landinrichtingswet zal op zichzelf geen wondermiddel zijn voor de integratie van be langen in het landelijk gebied. Streekplan én bestemmingsplan zullen duidelijk gericht moeten worden op ruimtelijke integratie van uitvoeringsprojecten. Dit geldt speciaal in landschapsparken. 3. Het streekplan is een belangrijke sleutel voor de bestuurlijke coördinatie tussen ruilverka veling en bestemmingsplan. Een goede han tering van de uitwerkingsregeling (art. 4 lid 8a WRO) kan het streekplan daarvoor vol doende operationeel maken. »4n, aCh>°°or: 26) KB 26 juni 1975, 50 Bunde, Ireneweg. lillik aar radii nnen J,, n weer. iys,err>enïPlaatsbeDaeien

(NGT) Geodesia | 1977 | | pagina 19