fe@[?ö©toG@[n} m wam ©ra cïïoG Ik sGmgjO SYMPOSIUM LUCHTWAARNEMING Remote sensing onderzoek in Nederland, in het jrequentiegebied van microgolven tot zichtbaar licht. De Nederlandse Vereniging voor Fotonica is voornemens een symposium „Luchtwaarne- ming" te organiseren, dat op 1 en 2 september 1977 in de Aula van de Technische Hogeschool te Delft zal worden gehouden. Behandeld worden enige civiele toepassingen waaraan in Nederland onderzoek van betekenis is verricht. Zo komen aan de orde onderzoek aan gewassen, wateroppervlakken en problemen uit de hydrologie. De stand van kennis en mo gelijkheden zal worden uiteengezet en toegelicht vanuit het onderzoek. Hierbij zal een visie op de toekomst niet worden vergeten. De instru mentatie wordt voornamelijk behandeld als on derdeel van het onderzoek. De benadering van de onderwerpen vindt zowel vanuit de theorie als vanuit het experiment plaats. Het sympo sium zal worden ingeleid met een beschouwing over enige beleidsaspecten betreffende de toe passingen van luchtwaarneming in Nederland. Het programma omvat: Enige beleidsaspecten; Luchtwaarneming, algemene aspecten; Luchtwaarneming, vliegtechnische aspecten; Microgolven en gewassen; Microgolven en watergolven; Microgolf instrumentatie; Warmtebeelden en hydrologie; Licht en gewassen; Spectrale metingen van lichtreflecties. Belangstellenden voor dit symposium kunnen zich richten tot de Nederlandse Vereniging voor Fotonica. Symposiumsecretariaat: ing. P. W. H. Peteri, Nationaal Lucht- en Ruimtevaart laboratorium, Anthony Fokkerweg 2, Amster dam. Tel. (020) 5113113. NGL-STUDIEDAGEN 1977 Op woensdag 8 en donderdag 9 juni 1977 wor den weer studiedagen gehouden in samenwer king met de afdeling der Bedrijfskunde van de Technische Hogeschool te Eindhoven. Het on derwerp op deze dagen zal zijn: „Theorie en practicum netwerkplanning". Door deskundi gen zullen onderstaande onderwerpen geleid worden: inleiding; - basistechnieken, begrippen; uitwerken van werkstukken; - capaciteitplanning, voortgangscontrole, dia grammen; voorbereiding voor en praktijkwerk met een computer; netwerkplanning toegepast op de bestem mingsplanprocedure. Als deelnemers aan deze studiedagen wordt er gedacht aan hen die in het bezit zijn van het diploma HTS; Vakcursus Technisch Ambte- WETENSCHAPSBEOEFENING IN DE GEODESIE Op 12 en 13 mei 1977 zal de Nederlandse Vereniging voor Geodesie een congres houden met als thema Wetenschapsbeoefening in de geodesie". Als plaats is gekozen de Schermerhornhall van het ITC te Enschede. Doel van het congres is een zo volledig mogelijk beeld te geven van de onderzoeks- en ontwikkelings activiteiten op geodetisch gebied in Nederland. Als vorm voor de presentatie van de verschillende onder werpen is gekozen voor de zogenaamde poster session, ook wel wetenschapsmarkt genoemd. In plaats van door middel van de gebruikelijke lezingen, wordt elk onderwerp gepresenteerd op een poster. Het is de bedoeling, dat elke presentator op basis van zijn poster nadere toelichting geeft aan of in discussie treedt met belangstellende congresgangers. Programma van het congres: Donderdag 12 mei 10.00 uur: Ontvangst van de deelnemers met hun dames in de Schermerhornhall. 11.00 uur: Opening van het congres door de voor zitter van de NVG prof. dr. ir. M. J. M. Bogaerts. 11.10 uur: Inleiding van het congres door prof. ir. G. J. Bruins. 12.00 uur: Apéritief en gemeenschappelijke lunch. 14.0017.00 uur: Wetenschapsmarkt. Vrijdag 13 mei 9.3012.00 uur: Wetenschapsmarkt. 12.00 uur: Apéritief en gemeenschappelijke lunch. 14.00 uur: Panel-discussie. 16.00 uur: Sluiting van het congres. De panel-discussie zal plaats vinden op basis van te voren schriftelijk ingediende vragen. Inschrijvings- kaarten kunnen worden aangevraagd bij de secretaris van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie, p.a. Wal tersingel 1, Apeldoorn. Telefoon 055- 775123, toestel 235. Deelname aan het congres is mogelijk door de inschrijvingskaart uiterlijk 1 mei a.s. in te zenden en de verschuldigde kosten over te maken op giro 3556644 t.n.v. penningmeester NVG te Lelystad. Voor de deelnemers is hotelruimte beschikbaar in de Schermerhornhall. Reservering kan geschieden door middel van de inschrijvingskaart. De kosten bedragen 45,voor een éénpersoons kamer en 67,50 voor een tweepersoons kamer (incl. ontbijt). De hotelkosten kunnen ter plaatse worden afgerekend en moeten niet op de girorekening van de NVG worden gestort. 125

(NGT) Geodesia | 1977 | | pagina 25