A 2. In bovenstaande figuur is S het bestaande hoekpunt van een huisperceel, dat gelegen is tussen twee wegen met rechtstanden SA en SB. Ter realisering van een cirkelvormige bocht afronding zal een oppervlakte van 375 ca. van het huisperceel bij de weg gevoegd worden. De in de figuur vermelde maten zijn gecontroleerd en in orde bevonden. Tl en T2 zijn tangent- punten en M is het midden van de boog T1T2. Gevraagd: 1. Bereken de straal van de cirkelboog; 2. Bereken de maten die nodig zijn om de punten Tl en M uit te kunnen zetten door middel van loodlijnen op de rechtstand SB. METINGSSTUKKEN Tijd: 6 uur. Gevraagd werd uit de verstrekte gegevens een staat kad. 75 op te maken met volledige af werking van de bijlagen. Grootte- en verwij zingsberekeningen dienden uitgevoerd te wor den op formulieren kad. 33 en bij de staat overgelegd te worden. KAARTERING Tijd: 3 uur. Verzocht werd met behulp van de veldwerken Reusel B 167 en 168 een hulpkaart te maken, waartoe een kopie van het bijblad Reusel B 1 was bijgevoegd. Daarnaast werd verzocht het veldwerk af te werken. Waar nodig mocht het plan worden geredresseerd. Het laatste ge bruikte archiefnummer van de hulpkaart was 113. BESCHRIJVENDE OPGAVE Tijd: l]/2 uur. Maak een opstel over één van de volgende probleemstellingen 1. Welke zakelijke rechten op onroerend goed kent u en beschrijf op welke wijze men deze rechten kan verkrijgen. 2. Ruilverkaveling en landschap, een tegenstel ling of verenigbaar? Welke regelingen bestaan er of zijn er in voorbereiding? 3. De betekenis van de soms voorkomende let teraanduidingen (BP en dergelijke) bij het per ceelnummer in de kadastrale legger. Hoe ko men ze tot stand en hoe kunnen ze verdwijnen? 2b, 15 q.12 M I I 2 S~) urea fSj i 23—28 mei 1977 International Association of Geodesy. Interna tional symposium on „Electromagnetic distance measurement and the influence of atmospheric refraction". The International Agricultural Cen tre, 11 Lawickse Allee, Wageningen. 26 mei 1977 Deutsche Geodiitische Kommission. 25-Jahrfeier im Plenarsaal der Bayerischen Akademie der Wissenschaften in München. 3 juni 1977 Vereniging van Landmeetkundigen. Excursie, in het kader van het 30-jarig bestaan van de ver eniging, naar de metrobouw in Amsterdam. 8—9 juni 1977 Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde. Studiedagen over netwerkplanning. Technische Hogeschool Eindhoven. 23 juni 1977 Open avond TH-zomerkamp, Hoogstraat 73, Helden-Beringe (L.). Aanvang 21.00 uur. 1 en 2 september 1977 Nederlandse Vereniging voor Fotonica. Sympo sium „Luchtwaameming". Aula TH, Mekelweg, Delft. 510 september 1977 Photogrammetrische Woche te Stuttgart. 2129 september 1977 Tentoonstelling „Het Instrument". RAI-gebouw te Amsterdam. 27—28 oktober 1977 NGL-congres. Jaarbeurs Congrescentrum te Utrecht. 148

(NGT) Geodesia | 1977 | | pagina 16