REACTIE ARTIKEL „OVER KAARTGEBRUIK IN DE PLANOLOGIE" RUILVERKAVELING BRAAKMANPOLDERS AFGESTEMD Op 24 maart j.l. is te Hoek en te Philippine (Zeeuws Vlaanderen) de stemming gehouden over de ruilverkaveling Braakmanpolders (5565 ha - 1069 stemgerechtigden). De ruilverkave ling is afgestemd met een meerderheid van 50,6% van de gestemde oppervlakte. De stem menverdeling was als volgt. Aan de stemming werd deelgenomen door 540 stemgerechtigden, vertegenwoordigende 4803 ha. Hiervan stem den 207 stemgerechtigden vóór, vertegenwoor digende 2373 ha. Tegen stemden 333 stem gerechtigden, vertegenwoordigende 2430 ha. TH-ZOMERKAMP 1977 Het jaarlijkse zomerkamp van de Afdeling der Geodesie zal dit jaar gehouden worden van 13 juni tot en met 1 juli. Voor alle belangstel lenden wordt op donderdag 23 juni een open avond georganiseerd. Het adres is: G. Ver stappen, Hoogstraat 73, Helden-B eringe (L.). Iedereen is vanaf 21.00 uur van harte wel kom Namens de zomerkampcommissie: JP. Hoefnagels, secretaris. g}gM°]®©[iöÜ W©®[r REMOTE SENSING In het volgende nummer van Geodesia hopen wij te starten met een serie van drie artikelen over basisgedachten van het begrip „Remote Sensing". De titels van die artikelen zijn: Space Shuttle; Aardverspieding; Procesbeschouwing. De artikelen zullen rijkelijk voorzien worden van illustraties, waarbij het de bedoeling is, dat die illustraties het geheel aanschouwelijk voor stellen. De tekst voor de serie is van prof. drs. D. Eckhart, hoogleraar in de fotogrammetrie en de automatisering aan het ITC te Enschede en ad viseur van de Dienst Informatieverwerking van de Rijkswaterstaat. Bij de samenstelling en het ontwerp van de artikelen is gebruik gemaakt van de diensten van de heer A. J. van den Hurk, terwijl de illustraties zijn uitgevoerd door de heer J. R. Luyendijk. Op blz. 88, le kolom, van het maartnummer van Geodesia schreef ir. Tjalkens o.a. Noch ten aanzien van de bestemmingen, die men wil onderscheiden, noch ten aanzien van de daarvoor te gebruiken kleuren of arceringen geldt tot dusverre in Nederland enig normali satievoorschrift. Wel laat het Besluit op de Ruimtelijke Ordening de mogelijkheid open, dat de minister op dit punt nog eens nadere voorschriften zou kunnen geven (BRO, art. 6 lid 2)". Ik zou onder uw aandacht willen brengen, dat de minister deze voorschriften inderdaad hééft uitgevaardigd. En wel in een circulaire, die vanwege het karakter daarvan in de Staats courant is openbaar gemaakt (1970, nr. 27). Deze circulaire is ook afgedrukt op de blz. 188191 van de bekende Editie Schuurman Jordens (Nederlandse Staatswetten), no. 64-1. Mr. J. W. Scheffer Mr. Scheffer doelt hier op de circulaire van 9 februari 1970 no. 0707927 van de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening aan de besturen van provincies en gemeenten, betreffende de technische uitvoering van be stemmingsplannen. Omtrent de te onderscheiden bestemmingen spreekt deze circulaire niet. Omtrent de te ge bruiken kleuren en tekens vraagt de minister bijzondere aandacht voor de publikatie no. 72 van het Nederlands Instituut voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting, bevattende voorstellen inzake uniforme aanduidingen op stedebouwkundige kaarten. Ik heb deze circulaire in mijn artikel niet ge noemd, omdat de aangehaalde aanbeveling m.i. niet als normalisatievoorschrift behoeft te wor den beschouwd. Ir. R. A. Tjalkens De in deze rubriek vermelde functionarissen zijn be noemd in de vacatures zoals die eerder in personeels advertenties in Geodesia stonden vermeld. Gemeente Bameveld Benoemd m.i.v. I mei 1977 tot tekenaar A J. Booden (vroegere werkgever: Gemeente Uithoorn). Gemeente Zeist Benoemd m.i.v. 1 september 1977 tot technisch amb tenaar ing. D. van Dijk. 149

(NGT) Geodesia | 1977 | | pagina 17